Visma užbaigia IT konsultavimo verslo, orientuoto į skaitmeninę transformaciją pardavimą

2022 m. birželio 16 d. “Visma” paskelbė apie susitarimą parduoti “CVC Capital Partners Fund VIII” fondui IT konsultavimo verslą, orientuotą į skaitmeninę transformaciją, anksčiau priklausiusį “Visma Custom Solutions” padaliniui. Sandoris pasiekė finišą. 

Naujoji įmonė oficialiai startavo su nauju prekės ženklu “twoday”, joje dirbs 2200 darbuotojų per 30 skirtingų biurų Skandinavijos šalyse bei Lietuvoje. Atskyrus veiklas “Visma” ir “twoday” galės pasiekti dar didesnį augimą. IT konsultavimo, fokusuoto į specializuotų sprendimų kūrimą pobūdis skiriasi nuo likusios “Visma” grupės veiklos, kuri yra orientuota į SaaS (programinė įranga kaip paslauga) ir standartizuotų programinės įrangos produktų kūrimą.

Po šio sandorio “Visma” išsigrynina savo veiklą ir yra viena pirmaujančių Europoje įmonių, teikiančių debesų kompiuterija paremtą, verslui kritinę programinę įrangą.

Lietuvoje “Visma” toliau veiks nauju įmonės pavadinimu “Visma Tech” su 270 programinės įrangos inžinierių komanda. Direktoriaus pareigas užims Agnius Paradnikas, kuris iki šiol ėjo departamento vadovo pareigas įmonėje “Visma Lietuva” ir dirbo nuo pat jos įkūrimo. 

„Po padalijimo ir toliau užimsime vietą greta pasaulinio lygio produktų kūrimo kompanijų. Jau dabar esame TOP 3 lyderiaujanti SaaS sprendimus kurianti įmonė Europoje. Esame sukaupę nemažai patirties maksimaliai išnaudojant debesų kompiuterijos teikiamus privalumus, organizuojant komandinį darbą, patiems prižiūrint produkcines aplinkas remiantis DevOps principais ir kt. Toliau planuojame augti, plėstis ir stiprėti kuriant debesų kompiuterija paremtus “Vismos” sprendimus skirtus Skandinavijos ir Beneliukso rinkoms.”, – sako naujasis vadovas Agnius Paradnikas.

Prie “Visma Tech” augimo planų yra ir persikėlimas į naujas patalpas, kuriose atsivers dar daugiau erdvės bei galimybių. Kūrybiškumas ir demokratija yra svarbi įmonės dalis, todėl iki šiol vystyta “No management“ įmonės kultūra išliks ir ateityje.

„Labai džiaugiuosi, jog užbaigėme šį sandorį ir norėčiau išreikšti savo padėką bei geriausius linkėjimus mūsų buvusiems kolegoms, kurie pradeda naują kelionę, priklausydami CVC su nauju bei įdomiu prekės ženklu. “Vismai” tai reiškia dar didesnį susitelkimą į pagrindinę veiklą ir papildomas lėšas ambicingai augimo strategijai įgyvendinti“, – sako Merete Hverven, “Visma” generalinė direktorė.

“Įmonės veiklų atskyrimas “Vismos” darbuotojams Lietuvoje atvers didesnes galimybes glaudžiau integruotis į produktų organizacijas, kurioms šiuo metu kuriame produktus, ir leis būti arčiau galutinio vartotojo.“, – teigia A. Paradnikas. 

Pranešimą paskelbė: Ingrida Berdsikšlytė, Visma Tech, UAB