Telefone pritrūko vietos? Ekspertas atskleidžia, kaip sumažinti populiariausių programėlių dydį

Išmaniųjų programėlės kasmet tampa vis funkcionalesnės ir grafiškai įspūdingesnės, dėl to užima vis daugiau vietos įrenginio atmintyje. Verslo naujienų svetainės „The Manifest“ duomenimis, ketvirtadalis naudotojų ištrina programėles, kadangi įrenginiuose pritrūksta vietos. Jeigu ieškote būdų, kaip telefone sutalpinti reikalingiausius įrankius be išlaidavimo papildomai atminties talpai, verta atkreipti dėmesį į „Android“ telefonų programėlių lite versijas, kurios užima mažiau vietos bei veikia pastebimai greičiau.

„Tele2 Inovacijų biuro“ ekspertas Arnoldas Lukošius tikina, kad lite programėlės veikia beveik kaip ir įprastos aplikacijos, tačiau jose viskas šiek tiek supaprastinta: mažiau grafinių elementų ir atsisakyta kai kurių funkcijų.

Susirašinėjimams – „Facebook Lite“ ir „Messenger Lite“. Standartinės programėlės yra itin populiarios, tačiau užima nemažai vietos įrenginiuose, tuo tarpu „Facebook Lite“ aplikacijos dydis siekia vos 2 megabaitus. Kaip ir įprastoje versijoje, čia matysite naujienų srautą, nuotraukas ar grupes, prie kurių prisijungėte, skirtumas tik tas, kad vartotojo sąsaja čia daug paprastesnė. Programėlės dizainas minimalistinis, atsisakyta animacijų bei vizualinio triukšmo. Tokiu pačiu principu sukurta ir „Messenger Lite“ aplikacija – čia nerasite „Stories“ (liet. „Istorijos“) funkcijos, tačiau programėlė puikiai atlieka pirminę funkciją, tad galėsite susirašinėti, skambinti garso ir vaizdo formalu bei kurti grupinius pokalbius.

Nuotraukų peržiūrai – „Instagram Lite“. Daugelio vartotojų pamėgta „Instagram“ programėlė užima vis daugiau vietos įrenginyje, nes pastaraisiais metais šioje platformoje vis daugėja vaizdo turinio. „Instagram Lite“ aplikacijoje rasite visas pagrindines funkcijas: galimybę įkelti nuotraukas, naršyti po laiko juostą ar paieškos skiltį, siųsti ir gauti žinutes bei peržiūrėti „Stories“ (liet. „Istorijos“). Bene ryškiausias skirtumas nuo originalios „Instagram“ aplikacijos – čia nerasite „Reels“ skilties.

Muzikos klausymui – „Spotify Lite“. Standartinėje „Spotify“ platformoje veikia milžiniško dydžio muzikos ir tinklalaidžių biblioteka, kuri telefone užima apie 30 MB vietos, tačiau šis skaičius gana greitai padidėja, kai imate siųstis garso turinį. „Spotify Lite“ dydis siekia tik 8 MB ir atlieka beveik tą patį, ką ir įprasta versija: groja muziką, leidžia klausytis tinklalaidžių ir parsisiųsti turinį į telefoną. Vienintelis programėlių skirtumas – lite versijoje mažiau spalvų ir animacijų, taip pat klausydamiesi dainų, nematysite jų žodžių.

Žemėlapiui stebėti – „Google Maps Go“. Savo lite versijas turi ir daugelis „Google“ produktų, tačiau juos atpažinsite iš kiek kitokio vardo – „Go“. Pavyzdžiui, „Google Maps Go“ programėlė pateikia informaciją apie eismo sąlygas, viešojo transporto maršrutus bei padeda surasti reikiamas vietas. Skirtumas tas, kad šie žemėlapiai ne taip gausiai animuoti, juose kiek mažiau informacijos, būtent dėl to įrankis naudoja ir mažiau mobiliųjų duomenų.

Laiškų siuntimui – „Gmail Go“. Nors standartinė aplikacijos versija užima tik apie 20 MB, joje kaupiama labai daug „cache“ (liet. „slapukų“) duomenų, kurie greitai užkemša telefono atmintį. Alternatyva jai – „Gmail Go“, kuri suteikia tokias pačias funkcijas. Čia galėsite naudoti kelias el. pašto paskyras, išmaniuosius atsakymus bei laiškų kategorizavimo įrankius. Vienintelis skirtumas tas, kad „Gmail“ gautus vaizdus atidaro automatiškai, o „Gmail Go“ to neatlieka, taip taupoma tiek telefono atmintis, tiek ir mobilieji duomenys.