Telecentras didina siuntimo tinklų energetinį ir transliacinį efektyvumą

Šiuo metu Telecentro vykdoma eterinės televizijos ir radijo siuntimo tinklų modernizacija leis sutaupyti per metus 457 000 kWh ir juntamai padidinti TV siųstuvų transliacinį efektyvumą.

Vykdant 2022 m. gegužę pradėtą modernizaciją numatoma 26 TV siųstuvus pakeisti naujesniais, kurie bus energetiškai efektyvesni ir leis per metus sutaupyti apie 317 000 kWh energijos. Jie taip pat bus 56 proc. galingesni, kas leis užtikrins geresnę TV signalų sklaidą bei sumažins „baltųjų dėmių“ skaičių bei aprėptį. Ši modernizacija daugiausiai palies Telecentro ST1 siuntimo tinklą, per kurį siunčiama 10 Lietuvos komercinių televizijų kuriamų programų bei TV programa „Nastojaščeje Vremia/Current Time“.

Lygiagrečiai vykdoma radijo tinklo FM siųstuvų modernizacija. Šiemet iki metų pabaigos bus pakeista 12 FM siųstuvų, kurie leis sutaupyti 140 000 kWh elektros energijos. Dar 2017 metais pradėtos ir etapais vykdytos radijo siųstuvų modernizacijos metu 49 FM siųstuvai buvo pakeisti į naujus, modernesnius ir energetiškai taupesnius.  Dėl didesnio efektyvumo jie leido sutaupyti per metus apie 150 000  kWh.

Šiemet Telecentras taip pat investuoja į rezervinio duomenų perdavimo tinklo, veikiančio radiorelinių linijų (RRL) pagrindu, atnaujinimą. Atnaujintas tinklas optinių duomenų perdavimo tinklų gedimo atveju užtikrins nenutrūkstamą visų Telecentro valdomų TV siuntimo tinklų funkcionavimą ir visų per šiuos tinklus siunčiamų TV ir radijo programų garantuotą pateikimą į eterį.

Iš viso Lietuvoje, priklausomai nuo vietovės, per kambario ar lauko anteną galima nemokamai priimti ir žiūrėti iki 30 TV programų. Per Telecentro siųstuvus taip pat siunčiamos 29 FM radijo programos.

„Atsiliepdami į šių neramių dienų iššūkius siekiame mažinti siuntimo tinklų energetinį imlumą, kartu didinti padengiamumą bei užtikrinti jų nepertraukiamą veikseną, atsparumą įvairioms fizinėms, kibernetinėms ir kitokio pobūdžio grėsmėms. Šiems tikslams į TV siuntimo tinklų modernizaciją per 2022-2023 metus investuosime apie 1,2 mln. eurų“, – teigia Telecentro vadovas Remigijus Šeris.

Be kita ko, Telecentras atnaujino  rezervinio maitinimo įrangą visuose savo valdomuose objektuose, kuri leidžia užtikrinti Bendrovės veiklos tęstinumą nutrūkus elektros energijos tiekimui visoje šalyje. Šis projektas įgyvendintas 2018-2021 metais ir pareikalavo 0,5 mln. eurų investicijų.

Pranešimą paskelbė: Valdas Kaminskas, AB Lietuvos radijo ir televizijos centras