„Tele2“ pirmojo ketvirčio rezultatai: augimą lėmė nuoseklios investicijos į tinklo modernizaciją bei klientų patirties gerinimą

Mobiliojo ryšio operatorius „Tele2“ skelbia pirmojo 2024 m. ketvirčio finansinius rezultatus. Dėl nuoseklių bendrovės investicijų į tinklo plėtrą, modernizaciją ir klientų patirties gerinimą toliau auga operatoriaus klientų bazė, o didėjantis klientų vartojimas lėmė ir augančias pajamas.
„Mūsų prioritetas – pateikti 5G technologiją tokią, kad žmogus tikrai džiaugtųsi ją naudodamas. Todėl ypatingą dėmesį kreipiame į tikrojo, greitojo 5G plėtrą. Taip pat toliau modernizuojame ir vartotojų labiausiai naudojamą 4G tinklą, kuris šiuo metu kaip niekada gerai išvystytas. Tinklo plėtra ir klientų patirties gerinimas – pagrindiniai dalykai, į kuriuos fokusuojamės. Matome, kad klientai tai vertina ir mumis pasitiki“, – sako Petras Masiulis, „Tele2“ generalinis direktorius Lietuvai ir Baltijos šalims.
2024 m. pirmąjį ketvirtį „Tele2“ savo tinkle pradėjo pasiruošimą senosios kartos 3G ryšio tinklo išjungimui. Mažai naudojamos 3G technologijos „Tele2“ planuoja visiškai atsisakyti iki 2025 m. pabaigos. Tai pagerins klientų patirtį, nes nebenaudojami dažniai bus perleisti 4G ir 5G tinklams.
Ryšio ir paslaugų kokybės gerinimui bendrovė 2024 metų pirmąjį ketvirtį iš viso skyrė virš 7,7 mln. eurų. Investicijos buvo nukreiptos į tinklo modernizaciją, 5G tinklo plėtrą ir klientų patirties gerinimą. Per pirmąjį metų ketvirtį operatorius modernizavo 78 ryšio stotis.
Bendrovės pajamos per pirmąjį šių metų ketvirtį pasiekė 86,3 mln. eurų ir buvo 6,4 proc. didesnės nei tuo pačiu metu 2023 m.
Pajamų augimą lėmė didėjantis klientų ratas – „Tele2“ išlaiko didžiausią mobiliojo ryšio rinkos dalį pagal aktyvių SIM kortelių skaičių. Lyginant su 2023-ųjų pirmuoju ketvirčiu, klientų skaičius augo 1 proc. ir siekia daugiau nei 2 milijonus.
Sparčiai auga „Tele2“ verslo klientų skaičius – jų bendrovė turi 4,3 proc. daugiau nei pernai tuo pačiu metu. „Tele2“ išankstinio mokėjimo paslauga „Pildyk“ taip pat išlieka populiariausia Lietuvoje – ja naudojasi per 650 tūkst. klientų – daugiau kaip pusė išankstinio mokėjimo paslaugų rinkos.
EBITDAaL (pelnas prieš palūkanas, mokesčius, nusidėvėjimą, amortizaciją ir pritaikius IFRS 16 efektą) pirmąjį ketvirtį siekė 35,8 mln. eurų ir buvo 11,3 proc. didesnis nei 2023 m. pirmąjį ketvirtį.
Išlieka tendencija, kad vartotojai vis daugiau naršo internete – „Tele2“ klientai vien Lietuvoje persiuntė 123,6 tūkst. TB duomenų – 9,3 proc. daugiau nei tuo pačiu metu 2023-aisiais.
Poreikis naršyti internete auga ir keliaujant užsienio šalyse. „Tele2“ klientų išnaršyti duomenys užsienyje pasiekė 1,9 mln. GB – tai yra 13,9 proc. daugiau nei tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais.
Iš viso šiuo metu veikia 1524 operatoriaus bazinės stotys. Naujosios kartos 5G interneto tinklas dengia 48,7 proc. Lietuvos populiacijos. Operatorius toliau modernizuoja vartotojų labiausiai naudojamą 4G tinklą, o itin greitu 4G+++ ryšiu šiuo metu Lietuvoje gali naudotis net 88,7 proc. populiacijos.