„Tele2“ – pirmasis operatorius Šiaurės ir Baltijos šalyse, įsipareigojęs siekti „grynojo nulio“ taršos

„Tele2“ tapo pirmuoju mobiliojo ryšio operatoriumi Švedijoje ir Baltijos šalyse, prisijungusiu prie neutralų poveikį klimatui skatinančios pasaulinės iniciatyvos „Science Based Target“. Tokiu būdu bendrovė įsipareigojo visose savo veiklose iki 2035-jųjų pasiekti „grynojo nulio“ standartą.

„Siekiame ne tik užtikrinti geriausią ryšio kokybę savo klientams, bet ir, žvelgdami į ateitį, priimame taršą mažinančius sprendimus versle. Nulinė CO2 emisija veikloje turi tapti kiekvieno verslo siekiamybė, tad tikimės, kad šis mūsų žingsnis ilgainiui taps visos pramonės standartu“ – sakė Petras Masiulis, „Tele2“ generalinis direktorius Baltijos šalims.

„Science Based Target“ iniciatyva atliko operatoriaus vertinimą ir patvirtino jo išsikeltą tikslą iki 2035 m. pasiekti nulinį išmetamųjų šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį vertės grandinėje.

Telekomunikacijų bendrovė taip pat įsipareigojo iki 2025 m. visiškai atsisakyti iškastinio kuro ir naudoti 100 proc. atsinaujinančią energiją visose savo veiklos srityse. Pirmenybė bus teikiama ir tiesioginiam išmetamųjų teršalų mažinimui (dekarbonizacijai), o visi likusieji išmetamieji teršalai bus neutralizuojami, pagal „SBTi“ kriterijus.

„Science Based Target“ iniciatyva, skirta padėti verslui siekti tvarumo tikslų, suburta 2015-aisiais. Jos iniciatorės ne pelno siekiančios ir ne vyriausybinės organizacijos „Carbon Disclosure Project“, „United Nations Global Compact“, „World Resources Institute“ ir „World Wide Fund for Nature Inc.“

„Net-Zero“ standartas yra pirmoji pasaulyje sistema, kuri padeda įmonėms nustatyti nulinės CO2 emisijos siekimo tikslus. Tikslai iškeliami remiantis pačiais naujausiais moksliniais duomenis, įvertinus klimato kaitos progresą.

2022 m. remdamasi moksliškai pagrįstos tikslų iniciatyvos (SBTi) uždaviniais, „Tele2“ gerokai anksčiau nei buvo numatyta (2025 m.) pasiekė savo tikslą – 90 proc. sumažino 1 ir 2 sričių šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimą.

Mobiliojo ryšio operatorius „Tele2“ pripažintas tvariausiu telekomunikacijų paslaugų tiekėju Lietuvoje. Tvariausių įmonių reitingas kasmet sudaromas vienos didžiausių nepriklausomų tyrimų bendrovių Europoje „Sustainable Brand Index™️“ (liet. Prekių ženklo tvarumo indeksas).