Sulenkiami telefonai grįžta – kodėl vėl auga jų populiarumas?

Ar atsimenate tą metą, kai buvo pristatyti pirmi sulenkiami telefonai? Tai buvo visiška įrenginių revoliucija. Kiekvienas technologijų mėgėjas savo kišenėje būtinai turėjo turėti besilankstantį prietaisą. Prekės ženklai vieni po kitų pristatė sulenkiamus modelius, tačiau po kurio laiko ši mada ėmė blėsti. Pastaraisiais metais vėl girdime apie sulenkiamų telefonų sugrįžimą, tiesa, dabar jie daug inovatyvesni nei pirmtakai. Nuo ko prasidėjo sulenkiamų telefonų era ir kas paskatino jų grįžimą į rinką?

Pirmieji sulenkiami telefonai

Pirmasis sulenkiamas telefonas dienos šviesą išvydo dar 1996 m. Tuomet tai tapo tikra sensacija. Nors šis įrenginys vis dar turėjo tų laikų telefonams būdingą anteną ir mažą ekraną, tačiau tokia neįprasta forma ir kompaktiškumas iškart sužavėjo vartotojus. Telefonai tobulėjo ir nuolat pasipildydavo naujomis inovacijomis. Nemažą revoliuciją sukėlė ir mobilusis, skirtas žinučių mėgėjams. Vieną telefono pusę užėmė mygtukai, kitą – ekranas. Įrenginys išsiskyrė „QWERTY“ klaviatūra, būdinga kompiuteriams.

„Patys pirmieji mobilieji telefonai buvo tokie dideli, kad juos nešiotis kišenėse buvo nepatogu, todėl nenuostabu, kad tendencijos pradėjo žengti įrenginių mažėjimo kryptimi. Telefonai darėsi vis kompaktiškesni, tačiau tuo pat metu jie pildėsi naujomis savybėmis ir funkcijomis – spalvotais ekranais, galinėmis kameromis. Įrenginiams plečiant savo funkcijų krepšelį, mažas ekranas darėsi vis didesne atgyvena“ – apie telefonų evoliuciją pasakoja Brigita Barkauskienė, „Samsung“ produktų žinovė Lietuvoje.

Atsiradus išmaniesiems telefonams ir liečiamiems ekranams, įrenginiai ir vėl ėmė didėti. Telefonai tapo daugiau nei tik priemone skambinimui. Žmonės pradėjo naršyti internete, kameros nuotraukų kokybe pradėjo vytis tų laikų fotoaparatus. Anuomet liečiamo ekrano sulenkti buvo neįmanoma, o prie mažų, lietimui nejautrių ekranų, vartotojai grįžti nenorėjo – populiarėjant vaizdo turiniui tai tapo tiesiog nebepatogu.

Naujausi „Samsung“ atliktos apklausos duomenys atskleidė, kad dabartiniai vartotojų lūkesčiai išmaniesiems telefonams yra dideli, kaip niekada – net 84 proc. apklaustųjų svarbu, kad reikalingą informaciją ir įvairų pramoginį turinį jie galėtų pasiekti visur, kur būtų, o tam, be abejo, reikia patogaus didelio ekrano. Tad nenuostabu, kad senieji sulenkiami telefonai, nebegalėdami patenkinti vartotojų poreikių, liko užmarštyje.

Kitokių sulenkiamų telefonų atgimimas

Augantys vartotojų lūkesčiai privertė technologijų bendroves ieškoti naujų inovatyvių sprendimų – dabar įrenginiai naudojami ne tik kaip susisiekimo priemonė, tačiau ir darbui bei pramogoms. Anksčiau minėta apklausa parodė, kad net 64 proc. vartotojų norėtų įsigyti tokį sulenkiamą telefoną, kuris pasižymėtų dideliu ekranu, tačiau taip pat būtų patogus nešiotis.

Gamintojai, įsiklausę į vartotojų poreikius, ir pasiryžę sukurti tokį įrenginį, susidūrė su pagrindiniu iššūkiu – kaip sulenkti lietimui jautrų ekraną? Nuolatinių inovacijų dėka, pamažu visuomenė buvo supažindinta su pirmaisiais sulenkiamais telefonais ir pažangiausiomis technologijomis.

„Taip pasaulį išvydo ir „Samsung“ sulenkiamas telefonas „Galaxy Z Fold2“. Sprendimai, pritaikyti kuriant šį telefoną, leido sugretinti dvi iš pirmo žvilgsnio nesuderinamas savybes – didelį ekraną ir kompaktiškumą“, – pasakoja B. Barkauskienė.

Sulenkus šis telefonas yra vos 6,2 colio, o atlenkus galima naudotis 7,6 colio pagrindiniu ekranu, kuris yra pagamintas iš itin plono stiklo. Jame integruotos lanksčios jungtys su „CAM“ mechanizmu užtikrina, kad lankstant įrenginį, jo ekranas išliks patvarus.

Dabartiniame pasaulyje, kuomet mobilumas ir gebėjimas prisitaikyti dirbti bet kur, kur tik būtumėte, yra toks svarbus, dideliu ekranu išsiskiriantis įrenginys praverčia kaip niekada anksčiau. Tai patvirtina ir „Samsung“ apklausos duomenys – šiuo metu net 74 proc. iš namų dirbančių žmonių naudoja išmanųjį telefoną daugiaprogramiu režimu, o net 79 proc. apklaustųjų norėtų įsigyti sulenkiamą įrenginį, turintį kelių langų funkciją. Jame į atskirus ekranus galima paskirstyti dažniausiai naudojamas programas, todėl vienu metu vartotojas gali naršyti internete, ir koreguoti tekstus, ar atlikti kitas su darbu susijusias užduotis.