RRT ieško eksperto, kuris koordinuos naują ir visoje ES reikšmingą skaitmeninių paslaugų sritį  

Jau kitų metų vasarį Nacionaliniu skaitmeninių paslaugų koordinatoriumi Lietuvoje tampanti Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) šiuo metu ieško Skaitmeninio turinio ir paslaugų priežiūros eksperto, kuris taps šio projekto vadovu. 

Kitais metais visoje Europos sąjungoje įsigalioja Skaitmeninių paslaugų aktas – už jo įgyvendinimą Lietuvoje bus atsakinga RRT. Šis aktas atnaujins dabartinį skaitmeninių paslaugų teisinį reguliavimą bei prisidės prie saugios ir atskaitingos interneto aplinkos kūrimo.  

„Tokiu būdu pirmą kartą bendromis taisyklėmis bus nustatytos tarpininkavimo paslaugų, tokių kaip informacijos perdavimo, podėliavimo, prieglobos, paieškos internete paslaugos bei interneto platformos teikėjų pareigos ir atskaitomybės visoje bendrojoje ES rinkoje“, – aiškina Vaidotas Ramonas, RRT skaitmeninių paslaugų reguliavimo grupės vadovas. 

Pasak V. Ramono, aktui pradėjus veikti bus atvertos naujos galimybės teikti skaitmenines paslaugas tarpvalstybiniu mastu ir užtikrinta aukšto lygio apsauga visiems naudotojams, kad ir kurioje ES vietoje jie gyventų. 

„Siekiant šių tikslų, vienas esminių iššūkių – suformuoti komandą, kuri dirbs su naujais iššūkiais skaitmeninė erdvėje ir sieks, kad ši erdvė taptų saugesnė ir patogesnė vartotojams bei verslui“, – teigia RRT skaitmeninių paslaugų reguliavimo grupės vadovas. 

Už skaitmeninio turinio ir paslaugų priežiūrą atsakingas ekspertas, kurio šiuo metu ieško RRT, turės dalyvauti kuriant skaitmeninių paslaugų teikėjų priežiūros modelį, atstovauti instituciją tarptautinėse ir Lietuvos grupėse, skirtose skaitmeninių paslaugų teikėjų priežiūros klausimams, bei analizuoti skaitmeninių paslaugų srities reguliavimą, standartus ir rekomendacijas, teikti pasiūlymus dėl jų keitimo. 

Viešasis sektorius – vis patrauklesnis 

RRT veikia jau daugiau nei 23 metus, per kuriuos įgyvendino ne vieną valstybei reikšmingą projektą. Pavyzdžiui, pernai koordinavo du aukcionus, kuriuose paaiškėjo, kas gaus teisę naudoti radijo dažnius, skirtus 5G mobiliojo ryšio tinklams diegti. Šiemet 5G plėtra pripažinta valstybei svarbiu projektu.

„Galimybė prisidėti prie visai valstybei svarbių ir prasmingų projektų yra vienas iš kertinių motyvatorių, skatinančių žmones ateiti dirbti į viešąjį sektorių, – sako Ingrida Žaltauskaitė, RRT Veiklos valdymo departamento direktorė. – Netrukus RRT pradeda įgyvendinti labai svarbios srities reguliavimą – būsime atsakingi už Skaitmeninių paslaugų akto įgyvendinimą. Todėl tai yra galimybė prisidėti prie pokyčių ir sukurti visiškai naujos srities ateities reguliavimą. Komanda, kuri jį kurs ir įgyvendins, gaus unikalią galimybę tapti ateities dalimi“.

Be to, darbas viešajame sektoriuje turi ir kitų privalumų. Pavyzdžiui, nuo šių metų tėvai, auginantys vaikus iki 3 metų, gali rinktis keturių darbo dienų savaitę. O auginantiems vaikus iki 8 metų turi būti sudaromos sąlygos dirbti nuotoliu.

„Mes nuolat investuojame į savo darbuotojus – organizuojame įvairius mokymus, mūsų kolegos dalyvauja tarptautiniuose projektuose, nuolat dirba tarptautinėse komandose ir vadovauja joms. Visiems RRT darbuotojams suteikiame papildomą sveikatos draudimą“, – teigia I. Žaltauskaitė.

Reaguodama į darbuotojų poreikius, RRT prie savo biuro yra įrengusi įkrovimo vietą el. paspirtukui, jau kelerius metus darbuotojai aktyviai naudojasi vaikų kambariu su jame įrengta darbo vieta ir sporto sale.

„Suprantame, kad darbuotojus motyvuoja skirtingi dalykai, tačiau viešojo sektoriaus privalumas ir konkurencinis pranašumas – darbo prasmė ir galimybė prisidėti prie reikšmingų projektų“, – pabrėžia I. Žaltauskaitė, RRT Veiklos valdymo departamento direktorė.

Mūsų lūkesčiai, pasiūlymai ir būsimos eksperto atsakomybės: https://www.rrt.lt/apie-rrt/karjeros-galimybes

Pranešimą paskelbė: Rima Aukštuolytė, LR ryšių reguliavimo tarnyba (RRT)