RRT ataskaita: „Tele2“ išlaiko lyderio poziciją, auga interneto saugumo sprendimų poreikis

Lietuvos Respublikos Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) 2023 m. ketvirtojo ketvirčio ataskaitos duomenimis, mobiliojo ryšio operatorius „Tele2“ ir toliau išlaiko didžiausią mobiliojo ryšio rinkos dalį. Bendrovės aktyvių kalbinio ryšio SIM kortelių skaičius sudaro 45 proc. visos mobiliojo ryšio rinkos.
„Savo klientams teikiame aukštos kokybės paslaugas už gerą kainą. Investuojame į tinklo plėtrą ir diegiame naujausias technologijas, kad užtikrintume geriausią patirtį klientams. Nuolat modernizuojame vartotojų labiausiai naudojamą 4G tinklą, o greitojo 5G ryšio padengimas jau siekia daugiau kaip 2 milijonus populiacijos. Matome, kad mūsų pastangos vertinamos – ir toliau išlaikome didžiausią klientų bazę Lietuvoje“, – sako Petras Masiulis, „Tele2“ generalinis direktorius Lietuvai ir Baltijos šalims.
„Tele2“ ketvirtąjį 2023 m. ketvirtį užėmė 45 proc. visų aktyvių kalbinio ryšio SIM kortelių rinkos. Iš viso operatoriaus paslaugomis naudojasi daugiau nei 2 mln. klientų visoje Lietuvoje.
Paskutinį praėjusių metų ketvirtį „Tele2“ verslo klientų segmentas, lyginant su kitais operatoriais, augo sparčiausiai visoje rinkoje – klientų skaičius padidėjo 1,9 proc. Tuo tarpu per metus augimas siekė 4,6 proc.
Didžiausią rinkos dalį išlaikė ir „Tele2“ išankstinio mokėjimo paslauga „Pildyk“ – ji užima net 54,5 proc. rinkos.
Bendras išsiųstų ir priimtų duomenų kiekis „Tele2“ tinkle išaugo 8,8 proc. ir pasiekė 120,9 tūkst. TB. Nors išlieka tendencija, kad klientai ir toliau naršo vis daugiau, o bendravimui renkasi mobiliąsias programėles, „Tele2“ tinkle įdiegti dirbtinio intelekto sprendimai ne tik taupo elektrą ir efektyvina viso ryšio tinklo veiklą, bet ir optimizuoja klientų sunaudojamą GB kiekį.
Dėmesys interneto saugumui
Augant interneto duomenų naudojimui, „Tele2“ skiria didelį dėmesį interneto saugumui. Per 2023 m. bendrovė užblokavo daugiau kaip 5 mln. bandymų pasiekti puslapius su nepilnamečių seksualinio išnaudojimo vaizdais, iš kurių beveik 275 tūkst. – Lietuvoje.
2023 m. kovo mėn. „Tele2“ tinkle pradėjo veikti kibernetinio saugumo paslauga. Nuo veikimo pradžios, ši paslauga padėjo užkirsti kelią 260 mln. kibernetinių grėsmių.
Kiekvieną mėnesį stebimas įvairių kibernetinių grėsmių skaičių augimas. Sukčiai vis išradingiau organizuoja atakas, tarp kurių – kenkėjiškos programinės įrangos diegimas, „fišingas“, „C&C“ atakos, o papildomos kibernetinio saugumo paslaugos padeda nuo jų apsisaugoti.
Investicijos į tinklo kokybę ir 5G plėtrą
„Tele2“ nuolat investuoja į ryšio kokybės gerinimą. 2023 m. bendrovės investicijos siekė 26,9 mln. eurų. „Tele2“ sparčiai diegia 5G ryšio stotis visoje Lietuvoje ir nuolat gerina 4G bei 4G+++ tinklus. Jau dabar greituoju 5G ryšiu „Tele2“ tinkle gali naudotis daugiau nei 2 mln. Lietuvos gyventojų.
Lietuvos Respublikos Ryšių reguliavimo tarnybos elektroninių ryšių 2023 m. ketvirtojo ketvirčio ataskaitą rasite čia.