Programėlės sodininkystei: atpažinkite, auginkite ir prižiūrėkite augalus išmaniau

Nesvarbu, ar esate įgudęs sodininkas, ar tik žengiate pirmuosius žingsnius augindami augalus ant namų palangės, praturtinti žinias gali padėti išmanios telefono programėlės. Inovatyvūs įrankiai leis lengviau pasirūpinti augalais, juos atpažinti, planuoti savo sodą ir dalintis rekomendacijomis su bendraminčiais.

Arnoldo Lukošiaus, „Tele2 Inovacijų biuro“ eksperto teigimu, išmanios programėlės veikia lyg sodo pagalbininkės, kurios leidžia daug įgūdžių neturintiems žmonėms lengviau pasirūpinti augalais, primena apie jų laistymą ir duoda patarimų apie teisingą jų priežiūrą.

Atpažinimui – „LeafSnap“. Dirbtinį intelektą naudojanti programėlė gali atpažinti 90 proc. visų žinomų augalų ir medžių. Aplikacija identifikuoja įvairius lapus, žiedus, vaisius, sėklas ir žievę – beveik viską, ką sutiksite savo sode. Nufotografavus arba įkėlus augalo nuotrauką į programėlę, ji pasakys, kas tai, kaip jį auginti, kiek šviesos ir vandens jam reikia. Atpažinę augalą, galite kurti kolekciją ir išsaugoti ją išmaniajame telefone. Dar viena išmani ir itin populiari augalų atpažinimo programėlė – „PlantSnap: Identify Plants“. Tai savotiška sodininkų enciklopedija, kuri atpažįsta daugiau nei 600 tūkst. augalų rūšių: gėlių, kaktusų, sukulentų ir grybų. Aplikacija taip pat moko, kaip auginti ir prižiūrėti augalus – čia pateikiama daugybė patarimų ir rekomendacijų.

Planavimui – „Planter“. Ši programėlė padeda planuoti sodą – pasirinkę reikiamą sklypo dydį, pridėkite norimų augalų ar daržovių ir gaukite reikiamą informaciją, kaip ir kur sodinti. Aplikacijos technologijos suteikia visus reikiamus duomenis apie tai, kokiu gyliu reikia pasėti sėklas, kiek laiko reikia derliui nuimti ir koks vandens kiekis reikalingas augalams. Įrankis informuoja apie dažniausias augalų ligas, reikiamus atstumus tarp sodinukų ir leidžia sudaryti asmeninį sodininkystės grafiką, kuris primins apie svarbiausius sodo darbus.

Priežiūrai – „Gardenize: Plant Care & Diary“. Šis paprastas įrankis, padedantis pasirūpinti sodu, ne tik pateikia naudingų rekomendacijų, bet ir leidžia vienoje vietoje kaupti užrašus bei augalų nuotraukas. Čia galėsite dokumentuoti augalų augimą, stebėti dirvožemio būklę ir saulės šviesos trukmę. Aplikacijoje esančios technologijos leidžia nustatyti priminimus apie sodo darbus ir užtikrina naujienų srautą, kuriame galima rasti visą sodininkystei reikalingą informaciją. Programėlė suteikia galimybę bendrauti su didele sodininkų bendruomene ir dalintis patarimais, naujovėmis ar savo sodo vaizdais.

Patarimams – „Planta“. Programėlė pateikia sodininkystės patarimus ir priminimus apie jų priežiūrą, pagal tai, koks yra augalas, kurioje pasaulio vietoje ir kokiomis sąlygomis jis auga. Pranešimai primins apie tai, kada laikas laistyti, tręšti, purkšti, valyti ir persodinti, tad tikrai nieko nepamiršite. Aplikacijoje taip pat veikia šviesos matuoklio įrankis, kuris leidžia išsiaiškinti, koks apšvietimas yra skirtingose jūsų erdvių ar sodo vietose. Čia galima vesti ir augalų žurnalą, kuriame matysite, kaip auga jūsų augalai ir kaip tobulėja sodininkystės įgūdžiai. Naudingų patarimų gausu ir „Garden Tags“ aplikacijoje – čia galima rasti ne tik įkvėpimo, naudingos informacijos, kaip kovoti su piktžolėmis, bet ir dalintis rekomendacijomis. Programėlės įrankiai leidžia vesti augalų žurnalą su savo nuotraukomis bei gauti atsakymus į beveik visus sodininkystės klausimus tiesiai iš ekspertų.

Įkvėpimui – „MyGarden“. Ši aplikacija puikiai tiks ieškantiems idėjų savo sodui. Čia rasite virtualią sodo planavimo lentą, kurioje galėsite suprojektuoti savo svajonių erdvę arba naudotis pateikiamais šablonais. Susikūrus savo asmeninį profilį čia galėsite bendrauti su kitais vartotojais, dalintis savo idėjomis ir patarimais. Programėlėje veskite savo sodo darbų kalendorių, bendraukite su kitais vartotojais ir semkitės žinių iš gausios augalų duomenų bazės. Idėjų pritrūkusiems augalų mėgėjams puikiai tiks ir „Candide – For plant lovers“ aplikacija. Didžiulė bendraminčių bendruomenė čia dalinasi savo žiniomis ir patarimais, programėlėje esantys įrankiai leidžia atpažinti naujus įrankius, užduoti klausimus ir net susirasti naujų draugų. Ši aplikacija užtikrina vaizdo pamokas, skirtas praplėsti sodininkystės įgūdžiams, bei garso ekskursijas su sodininkų komentarais.