Perkate planšetinį kompiuterį? Viskas, ką 2020 m. turi turėti šis įrenginys

Nešiojamas kompiuteris ir išmanusis telefonas šiandien yra nepakeičiami įrankiai tiek darbui, tiek asmeniniams reikalams. Visgi tam tikrais atvejais planšetė gali būti dar geresnis pasirinkimas. Tačiau išsirinkti šį įrenginį gali būti tikras iššūkis, mat, rinkoje jų keliasdešimt. Patariame, į ką verta atkreipti dėmesį, renkantis planšetę ir kokie parametrai yra svarbiausi.

Planšetės dydis ir raiška

Pirmas klausimas, į kurį turite sau atsakyti rinkdamiesi planšetės dydį – kur ją naudosite. Norėdami šį prietaisą pasiimti kartu, kad ir kur bebūtumėte, rinkitės planšetes, turinčias 7–8 colių ekrano įstrižainę. Jos bus šiek tiek didesnės už jūsų telefoną ir tilps net į nedidelę rankinę. Planuodami šį įrenginį naudoti tik namuose ar darbe, verčiau rinkitės 9–12 colių įstrižainės ekraną, kuris leis mėgautis detalesniu vaizdu ir prireikus pakeis jūsų nešiojamąjį kompiuterį.

Už ekrano įstrižainę nemažiau svarbi ir jo raiška – kuo šis parametras didesnis, tuo vaizdas bus kokybiškesnis, o spalvos ryškesnės. Renkantis mažesnę planšetę, reikėtų patikrinti, ar jos ekrano rezoliucija siekia 1024×600, o galvojant apie didesnį modelį – 1280×800.

Vidinė atmintis neturėtų riboti jūsų poreikių

Keliaujant arba būnant ten, kur yra tikimybė, kad bet kada gali dingti internetas ar tiesiog jo nėra, pravers planšetė su didesne vidine atmintimi. Nuo to priklauso, kiek nuotraukų, vaizdo įrašų, filmų, muzikos ir kitų duomenų galėsite saugoti. Akivaizdu, kad kuo didesnė vidinė atmintis, tuo mažiau reikės save varžyti. Todėl svarbu apgalvoti savo poreikius ir rasti optimaliausią variantą.

Planšetę su 4–16 GB vidinės atminties rinkitės tuomet, jei ketinate joje laikyti vos kelias svarbiausias programėles. Optimaliausias variantas yra 32–64 GB įrenginys. Tai idealiai kasdieniam naudojimui tinkanti planšetė, į kurią galima atsisiųsti keletą žaidimų ir filmų. Na, o norintiems planšetę naudoti darbui, kaupti ir saugoti joje aukštos raiškos filmus, plačią nuotraukų galeriją ir kitus dokumentus, vertėtų pagalvoti apie įrenginį su 128 GB bei didesne atmintimi. Tačiau nepamirškite, kad į bet kokios talpos planšetę galima papildomai įdėti atminties kortelę ir taip praplėsti įrenginio atmintį.

Papildomos funkcijos

Planšetė yra puikus tarpinis variantas tarp kompiuterio iš išmanaus telefono. Tad jei dažnai keliaujate, žiūrite filmus kažkur važiuodami mėgstate žaisti, piešti ar tiesiog daugelį darbų atliekate judėdami, vertėtų pasvarstyti apie šį įrenginį.

Jei jums reikia dar funkcionalesnio prietaiso, tada atkreipkite dėmesį į planšetes su išmaniaisiais rašikliais. Pavyzdžiui, „Samsung“ planšetė „Galaxy Tab S6 Lite“ turi „S Pen“ rašiklį. Nesvarbu, ar prietaisą naudosite darbui, mokslams, ar laisvalaikiui, išmanus rašiklis gelbėja žymintis pastabas, piešiant, spalvinant ar vienu metu atliekant kelis darbus. Šiek tiek daugiau nei 7 g sveriantis rašiklis suteikia pojūtį lyg rašytumėte ant popieriaus.

Baterijos talpa

Kad ir kokia stilinga, kompaktiška, išmani planšetė bebūtų iš jos bus mažai naudos, jei ji išsikraus greičiau nei spėsite atlikti suplanuotus darbus ar peržiūrėti filmą. Vidutiniškai planšetinis kompiuteris pilnai įkrautas turėtų tarnauti apie 8–10 valandų, tačiau tai priklauso nuo jūsų naudojimo įpročių.

Baterijos talpa skaičiuojama specialiu vienetu – miliampervalandėmis, žymimomis mAh. Kuo šis skaičius didesnis, tuo ilgiau galėsite naudotis savo planšetiniu kompiuteriu. Optimaliausia, jei planšetė turės 6000–8000 mAh bateriją.

„Android“ ar „iOs“?

Šiandien rinkoje plačiausiai paplitusios planšetės yra su „Android“ ir „iOS“ operacinėmis sistemomis. Kuri geriausiai atlieps vartotojo poreikius, priklauso tik nuo kiekvieno konkretaus atvejo ir pačio asmens poreikių.

Planšetės su „iOS“ operacine sistema yra gana paprasta naudoti, tačiau jos labiau skirtos pramogoms. Naudojantiems daugelį „Google“ siūlomų programų patogiausia būtų rinktis „Android“ įrenginį. Taip pat planšečių pasirinkimas su šia operacine sistema yra plačiausias tiek skirtingų modelių, tiek kainų atžvilgiu.