„Paysera“ Sakartvele bus banku: centrinis bankas suteikė licenciją

Finansinių technologijų bendrovių tinklas „Paysera“ plečiasi į Sakartvelą, kuriame duris atvers pirmasis „Paysera“ bankas. Lapkričio 17 d. šalies centrinis bankas įmonei „Paysera Georgia“ suteikė 15-ąją komercinio banko licenciją šalyje.  

Šalies sostinėje Tblisyje duris atvers du klientų aptarnavimo centrai, o dauguma paslaugų bus teikiamos nuotoliniu būdu. Pradėjusi veiklą finansų institucija palaikys SEPA ir momentinius „SEPA Instant“ pervedimus, todėl dauguma pervedimų eurais gavėjus Europoje nuo šiol pasieks per kelias sekundes. Bankas pradės veiklą 2023 m. pradžioje.

„Bankas Sakartvele žymi naują tikslingos plėtros etapą. Tai pirmasis bankas mūsų tinklo sudėtyje, todėl nekantraujame pradėti operacijas šalyje, kuri geriausių verslo sąlygų reitinge „Doing Business“ užima itin aukštą 7 poziciją, – sako Gintautas Mežetis, „Paysera LT“ generalinis direktorius. – Sakartvele tapsime liudininkais, kaip Europoje išbandytos ir milijonų žmonių naudojamos fintech technologijos yra pritaikomos tradicinėje bankininkystėje. Džiaugiamės, kad šį kelią eisime drauge su patyrusiais vietos verslininkais, kurie geriausiai supranta vietos žmonių poreikius”.

„Paysera“ prekės ženklą ir technologijas į Sakartvelą atveda šios šalies verslininkai. Vienas jų yra naujojo banko bendrasavininkis ir direktorius Dimitry Kumsishvily, kartvelas verslininkas, antrepreneris, verslo angelas, buvęs finansų ir ekonomikos ministras, ėjęs ir šalies vicepremjero pareigas.

Pasak jo, suteikdamas pirmąją šalyje licenciją skaitmeniniam bankui centrinis bankas pabrėžė verslo modelio tvarumą, o naujas bankas suteiks naudos tiek klientams, tiek pačiam „Paysera“ tinklui.

„Tai, kad „Paysera“ tinklo sudėtyje atsiranda banko licenciją turintis narys išplečia viso tinklo pajėgumus ir didina jo vertę. „Paysera“ yra jungiamoji grandis tarp ES finansų sistemos ir tų šalių, kurioms reikia prieigos prie jos. Kartu verta paminėti, kad bankų sistema Sakartvele labai išvystyta, tačiau neabejoju, kad ir tokioje konkrencingoje aplinkoje „Paysera“ bankas užims svarbią vietą”, – sako D. Kumsishvily.

„Paysera“ istorija prasidėjo 2004 m. Vilniuje, kai trys draugai – Kostas Noreika, Audrius Lučiūnas ir Šarūnas Broga – ėmė vystyti platformą mokėjimų apdorojimui internete. Ilgainiui paslaugų krepšelis plėtėsi, o Paysera išaugo į tarptautinį „fintech“ bendrovių tinklą, kuris vienija įmones 9 valstybėse: Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Bulgarijoje, Rumunijoje, Ukrainoje, Albanijoje, Kosove ir nuo šiol – Sakartvele.

Gimtinėje finansų institucija užima ypatingą vietą „fintech“ istorijoje. Istoriškai, ji buvo pirmoji elektroninių pinigų įstaiga (EPĮ) Lietuvoje. Bendrovė pirmoji Lietuvoje suteikė galimybę klientams atsidaryti sąskaitą nuotoliniu būdu, pirmoji pasiūlė mokėjimus, skenuojant QR kodą, o 2020 m. tapo pirmąją „fintech“ bendrove, kuri leidžia programėlėje įsigyti aukso luitus ir monetas su galimybe juos atsiimti.  

„Paysera“ įmonių tinklas geografiškai plečiasi pagal į franšizę panašų jungtinės veiklos principą, prie tinklo prijungdamas įvairių šalių bendroves, kurias steigia ir valdo patyrę vietos verslininkai.

Apie „Paysera“

„Fintech“ bendrovė „Paysera“ teikia greitas, patogias, prieinamas finansines ir susijusias paslaugas visame pasaulyje. Įmonė apdoroja mokėjimus e. parduotuvėse, teikia pinigų pervedimo, valiutos konvertavimo paslaugas, klientams išduoda „Visa“ mokėjimo korteles. Pradėjusi veiklą 2004 m. Vilniuje, bendrovė vėliau tapo pirmąja Lietuvoje elektroninių pinigų įstaiga (EPĮ), o šiandien „Paysera“ yra tarptautinis „fintech“ tinklas, kurio įmonėse 15 pasaulio miestų dirba per 300 žmonių. Programėlę atsisiuntus daugiau nei milijonui naudotojų, „Paysera“ virsta superprogramėle, teikiančia finansines ir kasdienes paslaugas visame pasaulyje.

Pranešimą paskelbė: Aleksas Rozentalis, Paysera LT, UAB