Vokietijos — Lietuvos kapitalo programinės įrangos kūrėjos NFQ Technologies naująja personalo vadove tapo Rasa Stratkauskienė. Daugiau nei 12 metų personalo valdymo patirties turinti ekspertė tapo atsakinga už personalo strategijos kūrimą bei įgyvendinimą.
R. Stratkauskienė planuoja, kad jos vadovaujama Žmonių ir kultūros komanda ir toliau išliks svarbia verslo dalimi. „Mes puikiai žinome verslo poreikius ir pagal savo padalinio strategiją juos įgyvendiname. Jau ketvirtus metus atliekame organizacijos tyrimą, kuriame dalyvaujantys darbuotojai vertina įmonę. Tai padeda identifikuoti tobulintinas sritis ir nustatyti prioritetus, kurie svarbūs organizacijos bei mūsų darbuotojų sėkmei. Džiugu, kad šiais metais apklausoje dalyvavo rekordinis skaičius žmonių – net 86% dirbančiųjų, kurie pasidalino kaip mes gyvename ir kur turime kreipti dėmesį tobulinant NFQ Technologies“, – pasakojo naujoji NFQ personalo komandos vadovė.
Nuo 2019-ųjų NFQ dirbanti profesionalė lig šiol įmonėje užėmė People manager poziciją. Ji buvo atsakinga už procesų bei projektų kūrimą, kurie užtikrina efektyvią ir profesinių tikslų siekti skatinančią aplinką bei sklandų tarpusavio ryšį tarp komandų ir jų vadovų. Tapimas NFQ personalo vadove R. Stratkauskienei labai natūralus karjeros žingsnis. „Didžiausias NFQ kaip darbdavio konkurencinis pranašumas – galimybė augti ir vystyti karjerą įmonės viduje. Čia turime tobulėjimą skatinančius projektus, kaip Succession development (liet. Nuoseklus darbuotojų auginimas kritinėms organizacijos pozicijoms užimti), esame aiškiai apibrėžę karjeros žingsnius. NFQ komandų vadovai su darbuotojais veda ketvirtinius pokalbius apie tai, kaip jiems sekasi užimamoje pozicijoje, kokie jų karjeros tikslai ir kaip juos įgyvendinti. NFQ taip pat skatiname grįžtamojo ryšio kultūrą. Darbuotojams svarbu gauti kokybišką grįžtamąjį ryšį apie jų atliekamą darbą. Tai – itin naudinga siekiant tobulėjimo ir kompetencijų vystymo“, – teigė R. Stratkauskienė.
Sparčiai besiplečianti įmonė dirba su įvairių industrijų kientais, kuriems gali pasiūlyti skirtingus verslo bei technologinius sprendimus su daugiau nei dvidešimčia skirtingų technologijų. „Savo kompetencijų lauką NFQ dirbantys profesionalai gali ne tik auginti, bet ir plėsti keisdami projektus, klientus bei technologijas įmonės viduje. Tai kuria dinamiškas darbo sąlygas ir nepalieka vietos rutinai“, – įžvalgomis dalinosi ekspertė.
Anot naujosios NFQ personalo vadovės, popandeminiais laikais įmonių darbuotojams itin svarbus tampa darbdavio pasitikėjimas ir galimybė pačiam pasirinkti dirbti iš biuro ar nuotoliniu būdu. Pasitikėjimą dirbančiais profesionalais NFQ rodo hibridinio darbo iš namų bei biuro, darbo iš bet kur bei visiško darbo iš namų pasirinkimais. Vis tik medalis turi dvi puses. Atlikto tyrimo duomenys rodo, jog į biurą vaikštantys darbuotojai yra labiau įsitraukę (86%) į organizacijos gyvenimą nei nuotoliniu būdu dirbantys jų kolegos (77%). Pasak ekspertės, darbuotojų bendruomeniškumą NFQ stiprina organizuodama įvairius renginius, hobių grupių programą Hobby Starter, žinių dalijimosi iniciatyvas, darbuotojų pranešimus ir bendra informacija apie įvykius, žmones bei komandas.
Tyrimas taip pat parodė, kad, darbuotojų nuomone, reikėtų daugiau dėmesio skirti NFQ skatinamos grįžtamojo ryšio kultūros kūrimui ir puoselėjimui bei darbuotojų psichologinės būsenos gerinimui. Anot naujosios personalo padalinio vadovės, būtent paskutiniam klausimui karo bei pademijos kontekste NFQ žmonių ir kultūros komanda žada skirti daugiausiai pastangų bei resursų. „Organizacijos šiandieniniame kontekste turi atliepti savo žmonių lūkesčius ir galvoti, ką dar galima padaryti gerinant emocinę ir psichologinę jų būseną. Turime įvairių iniciatyvų – žmonės gauna sveikatos draudimą, kuriuo apmokamos psichologo bei psichoterapeuto paslaugos, esame organizavę ir pranešimų šiomis temomis. Tačiau čia nesustojame ir kuriame naujas priemones gerinti NFQ darbuotojų savijautai”, – pasakojo R. Stratkauskienė.
Pranešimą paskelbė: Živilė Barkauskaitė, NFQ Technologies