Naujovės ir jų pritaikymas riebalų gaudyklės mechanizme

Tobulėjant technologijoms bei norint modernizuoti aplink save esančius įrenginius, riebalų gaudyklės taip pat buvo paveiktos naujovių. Kadangi riebalų gaudyklės yra aptarnaujamos paprastai vieną arba du kartus per metus, o kartais net ir dažniau, rankinis aptarnavimas yra nelabai patogus ir reikalaujantis pakankamai daug laiko, tad riebalų gaudyklės gamintojai nusprendė atnaujinti ir papildyti įrenginio komplektaciją automatiniu teršalų šalinimo siurbliu, kuris riebalų gaudyklės turinį vienu paspaudimu leidžia ištuštinti ir išpumpuoti į asenizacinę mašiną. Vadinasi riebalų gaudyklės aptarnavimas tampa itin greitas, bekvapis, patogus ir reikalaujantis labai mažai pastangų. Automatinis teršalų šalinimo siurblys išpumpuoja talpykloje esančius teršalus, tuomet talpykla pripildoma iki pusės tūrio, išmaišoma ir vėl užpildoma šviežiu vandeniu. Tad šis siurblys leidžia ne tik ištuštinti teršalus, bet ir ištuštinti nešvarų vandenį iš talpyklos po skalavimo ciklo.

Riebalų gaudyklės ir signalizatoriai

Daugelyje įrenginių yra naudojamas langelis, kuris padeda pamatyti kokio lygio riebalų sluoksnis yra susidaręs riebalų gaudyklės talpykloje. Tai paprastas, patogus ir pigus sprendimas stebėti įrenginio užsipildymą teršalais. Tačiau žiūrint iš kitos pusės tai reikalauja reguliaraus tikrinimo ir nuolatinės priežiūros. Todėl riebalų gaudyklės gamintojai sukūrė sprendimą, tokį kaip riebalų skirtuvo signalizatorius. Šis įrenginys turi jutiklį, kuris yra nuleistas į talpyklą ir riebalų sluoksniui pasiekus tam tikrą lygį, signalas yra perduodamas į signalizatoriaus valdymo pultelį ir pasigirsta signalas, kuris reiškia, jog reikalingas riebalų gaudyklės aptarnavimas. Taigi tai labai patogus ir informatyvus būdas sužinoti kada reikia pašalinti teršalus iš įrenginio.

Kokiomis naujovėmis pasižymi nuotekų valymo įrenginys?

Pačioje pradžioje nuotekų valymo įrenginys buvo pats paprasčiausias įrenginukas, kuris išvalydavo nuotekas ir išleisdavo, jau gamtai nebekenkiančias, nuotekas į aplinką. Kuo toliau, tuo labiau gamintojai ieškojo sprendimo, kaip padaryti, kad nuotekų valymo įrenginys būti modernesnis ir plačiau panaudojamas. Taigi vienas iš sprendimų buvo toks, jog reikia atnaujinti dangčius, kurių viena rūšis bus tinkama įrenginius laikyti po važiuojamąja dalimi, o kitokie bus naudojami tiems įrenginiams, kurie stovės užkasti vejoje. Dar vienas svarbus dalykas, kad nuotekų valymo įrenginys dabar gali būti užkasamas ne tik paviršiuje, bet ir giliau. Gamintojai pradėjo gaminti talpyklas su storesne sienele, kas leidžia, jog jei jūsų name yra rūsys ar panašiai ir nuotekos turi subėgti itin žemame lygyje, tuomet galima pasirinkti talpyklą užkasti giliau ir naudoti storesnės sienelės įrenginį.

Buitinių nuotekų valymo įrenginys ir galimi ateities sprendimai

Tikriausiai kuo mažiau žmogiškos priežiūros reikalauja įrenginys, tuo klientui yra patogiau, tad apie būsimus ateities pokyčius susijusius su įrenginiais galima tik pagalvoti. Bet pats geriausias tikriausiai būtų nuotekų valymo įrenginys, kurio nereikėtų dažnai aptarnauti, o jei aptarnavimo reikėtų, tai vyktų automatiškai. Na pavyzdžiui būtų naudojamas automatinis teršalų šalinimas, talpyklos skalavimas ir panašiai. Būtų puiku, jei nuotekų valymo įrenginys galėtų automatiškai pašalinti užsikimšimo problemas ar nustačius įrenginio užsikimšimą, vieno mygtuko paspaudimo mechanizmas leistų pašalinti problemą.