Naujos „Samsung“ išmaniųjų laikrodžių funkcijos leis dar išsamiau sekti sveikatos rodiklius ir pastebėti pokyčius

Šiandien Lietuvoje pradeda veikti bendrovės „Samsung“ sveikatingumo programėlė „Samsung Health Monitor“, kuri padeda sekti sveikatos rodiklius ir padrąsina siekti dar geresnių rezultatų. „Galaxy Watch3“ ir „Galaxy Watch Active2“ savininkai gali naudotis kraujo spaudimo ir elektrokardiogramos matavimu „Samsung Health Monitor“ programėlėje.

Ši programėlė 2020 metų gruodį sulaukė „CE-marking“ patvirtinimo, todėl tai leido pradėti veikti 28 Europos šalyse. „CE-marking“ yra administracinis ženklas, užtikrinantis, kad produktas atitinka Europos Sąjungos saugumo, sveikatos ir aplinkosauginius reikalavimus.

Kraujo spaudimo matavimas

Aukštas kraujo spaudimas dažnai yra susijęs su smegenų, inkstų ir širdies ligomis. Negydomas jis gali sukelti infarktą ir koronarines širdies ligas. „Galaxy“ išmanieji laikrodžiai gali išmatuoti kraujo spaudimą „Samsung Health Monitor“ programėlėje ir pateikti gilesnių įžvalgų apie vartotojų sveikatą. Tai padeda naudotojams visuomet sekti savo organizmo būklę ir priimti geresnius sprendimus, susijusius su sveikata.

Sukalibravus „Galaxy Watch3“ arba „Galaxy Watch Active2“ su tradiciniu matuokliu, vos vienu paspaudimu galima išmatuoti savo kraujo spaudimą, būnant bet kur. Įrenginys matuoja kraujospūdį atlikdamas pulso bangų analizę, kuri yra stebima naudojant širdies ritmo jutiklius. Programa išanalizuoja santykį tarp kalibracijos vertės ir kraujospūdžio pokyčio tam, kad nustatytų kraujo spaudimą.

Elektrokardiogramos funkcija

Manoma, kad net 33,5 milijonai žmonių visame pasaulyje susiduria su prieširdžių virpėjimu (Afib) – tai plačiai paplitusi neįprasto širdies ritmo forma. Prieširdžių virpėjimas dažnai tampa širdies komplikacijų, kraujo krešulių, infarkto ar insulto priežastimi.

Elektrokardiogramos funkcija veikia analizuojant širdies aktyvumą jutikliu, esančiu ant „Galaxy Watch3“ ir „Galaxy Watch Active2“ išmaniųjų laikrodžių. Naudotis matuokliu nesudėtinga – tereikia atidaryti „Samsung Health Monitor“ programėlę, patogiai atsisėsti ir įsitikinti, kad laikrodis yra prigludęs prie riešo. Alkūnę reikėtų padėti ant lygaus paviršiaus, o priešingos rankos piršto galiuką priglausti prie viršutinio mygtuko, esančio ant išmanaus laikrodžio, ir palaikyti 30 sekundžių. Programėlė išmatuos pulsą ir širdies ritmą, kuris bus priskirtas sinusiniam ritmui (normalus, reguliarus širdies plakimas), arba prieširdžių virpėjimui (būklė, kai širdis plaka nereguliariai).

Kaip pradėti naudotis naujomis funkcijomis?

Tam, kad galėtų naudotis šiomis funkcijomis, vartotojai turi įsidiegti „Samsung Health Monitor“ programėlę savo „Galaxy Watch3“ arba „Galaxy Watch Active2“ išmaniajame laikrodyje ir savo „Galaxy“ išmaniajame telefone. „Samsung Health Monitor“ automatiškai įdiegiama išmaniajame laikrodyje atnaujinus „Galaxy Wearables“ programėlę, arba atsisiuntus ją iš čia.