Ministrė Pirmininkė padėkojo neatlygintai galimybių pasą kūrusiai „Wix Lietuva“ komandai

Pirmadienį premjerė Ingrida Šimonytė lankėsi įmonėje „Wix Lietuva“, neatlygintinai kūrusioje galimybių pasą, tapusį efektyvia priemone suvaldant COVID-19 plitimą šalyje. 

„Jūsų pagalba palengvino daugybės žmonių gyvenimą, esant pandemijai leido mažiausiomis sąnaudomis riboti veiklas ir verslą, iš tikrųjų suteikė galimybių žmonėms, kurie kitų atžvilgiu elgėsi atsakingai. Kilus iniciatyvai, neprireikė laukti, kol sprendimai buvo surasti ir imti įgyvendinti. Ačiū jums už tai“, – sakė premjerė. 

Pasak Vyriausybės vadovės, galimybių pasas ne tik buvo veiksminga pandemijos kontrolės priemonė, leidusi veikti verslams, paskatinusi skiepytis ir padėjusi išvengti dar vieno karantino, tačiau ir parodė sėkmingą viešo ir privataus sektoriaus bendradarbiavimo pavyzdį bendrų iššūkių metu. 

Ministrė Pirmininkė priminė, jog nepaisant reikšmingai retesnių užsikrėtimų koronavirusu, šiandien nebetrikdančių viešojo gyvenimo, liga nėra visiškai atsitraukusi ir tebėra pavojinga labiausiai pažeidžiamiems visuomenės nariams. Dėl šios priežasties atsakingas elgesys ir prevencinės priemonės, ypač jaučiantiems ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymius, išlieka svarbūs. 

Nuo 2021 m. gegužės galimybių pasą bent kartą atsisiuntė daugiau nei 2 milijonai žmonių, bendras atsisiuntimų skaičius per šį laikotarpį siekė beveik 13 milijonų. 

Techninį sprendimą galimybių pasui neatlygintinai kūrė technologijų startuolio „Wix“ komanda Lietuvoje. 

Pranešimą paskelbė: – -, Spaudos tarnyba, Vyriausybės kanceliarija