Lietuvos GovTech komanda – top trejetuke pasaulyje

Į valstybę orientuotų technologijų kompanija PUBLIC paskelbė tris geriausias GovTech komandas pasaulyje. Tarp jų – ir Lietuvos „Govtech laboratorijos“ komanda, skatinanti inovatyvių sprendimų kūrimą bei pritaikymą Lietuvos viešajame sektoriuje.

GovTech (angl. government technologies trumpinys) – tai daugiau nei 400 mlrd. eurų pasaulinė rinka, kuri vysto pažangiausius technologinius sprendimus, pritaikomus viešajame sektoriuje. Lietuvoje su šia sritimi jau trejus metus dirba „GovTech laboratorijos“ komanda, veikianti Inovacijų agentūroje.

Liepos mėnesį paskelbtuose pasauliniuose apdovanojimuose „GovTech Awards“ ieškota geriausių komandų, kurios padeda vystyti GovTech inovacijas visame pasaulyje – organizatoriai siekė atkreipti dėmesį į pažangiausias komandas, dirbančias su vietinėmis GovTech rinkomis. Būtent čia ir pasižymėjo lietuviai, patekę į top trejetuką kartu su Brazilijos komanda „BrazilLAB“ ir jungtine Lotynų Amerikos komanda „GovTech LatAm“.

Lietuvių komanda itin teigiamai įvertinta dėl sukurtos programos „GovTech iššūkių serija“. Ši programa sukurta spręsti sudėtingiems viešojo sektoriaus iššūkiams, kuriuos būtų galima išspręsti pritaikant skaitmenines technologijas. Tačiau „GovTech iššūkių serijos“ programa pasižymi tuo, jog jos metu nėra einama standartiniu viešųjų pirkimu būdu siekiant įsigyti pigiausią produktą, kaip įprastai tradiciškai daroma norint įsigyti skaitmeninius sprendimus valstybiniame sektoriuje. Čia pagrindinis dėmesys skiriamas būtent bandomosioms, pilotinėms versijoms prieš diegiant technologinį sprendimą dideliu mastu. „GovTech Awards“ konkurso teisėjams ypač didelį įspūdį paliko „GovTech laboratorijos“ įsipareigojimas suteikti Lietuvos viešajam sektoriui struktūrizuotą ir patobulintą požiūrį į inovacijas.

„Džiaugiamės, jog „GovTech laboratorijos“ komanda buvo įvertinta pasauliniu mastu. Viena vertus, galima sakyti, jog Lietuva dar tik pradeda rašyti savo sėkmės istoriją GovTech srityje. Tačiau kita vertus, tai jau didžiulis Lietuvos pripažinimas ir vardo garsinimas pasaulyje – esame atpažįstami ir pripažįstami kaip profesionalai visame pasaulyje, konsultuojame kitas šalis, kurios nori steigti panašias programas kaip „GovTech iššūkių serija“ svetur. Dirbsime ir toliau, kad Lietuvos viešasis sektorius drąsiai imtųsi eksperimentavimo su technologijomis, kaip jau yra įprasta startuolių pasaulyje, bei garsinsime Lietuvos vardą“, – sakė „GovTech laboratorijos“ vadovė Arūnė Matelytė.

Pirmieji tokio tipo pasauliniai apdovanojimai „GovTech Awards“ šiemet sulaukė 64 iniciatyvų anketų iš 17 šalių. Finalistai „BrazilLAB“ paskelbti apdovanojimo laimėtojais už vykdomą Govtech startuolių akceleravimo programą, o teisėjai teigė, jog sprendimą apdovanoti Brazilijos komandą nulėmė aiški vykdomos programos misija ir į piliečius orientuotas požiūris. Laimėtojai bus apdovanoti lapkričio 1 d. Hagoje vyksiančioje tarptautinėje konferencijoje „GovTech Summit“, kur savo įgyvendinamą programą pristatys ir Lietuvos GovTech komanda.

Pranešimą paskelbė: Jolita Mažeikienė, VšĮ Inovacijų agentūra