Kokia gudrybė padės reikiamą informaciją rasti dar pirmame „Google“ paieškos puslapyje?

„Internet Live Stats“ statistikos duomenimis, „Google“ apdoroja daugiau kaip 99 tūkst. paieškų kas sekundę. Kasdien vartotojai visame pasaulyje naudoja šią platformą įvairiausiems tikslams: nuo mokslinių tyrimų iki pramogų ar kasdienių klausimų. Informacijos gausoje sudėtinga greitai surasti reikiamą informaciją, todėl naudinga žinoti kelias paprastas paieškos gudrybes, kurios leis išnaudoti visas platformos galimybes.

Arnoldas Lukošius, „Tele2 inovacijų biuro“ ekspertas, dalijasi naudingais patarimais, padedančiais internete lengviau surasti ne tik tekstinę informaciją, bet ir vaizdus ar net konkrečius failus.

Tiksliai frazei – naudokite kabutes. Jeigu ieškomą frazę ar žodį rašysite kabutėse, „Google“ paieška ras tik tuos puslapius, kuriuose jie paminėti tiksliai taip pat. Jeigu ieškosite sakinio be kabučių, „Google“ pateiks tą turinį, kuriame žodžiai parašyti bet kokia tvarka. Kabutės padeda pašalinti visus nepageidaujamus ir nereikšmingus puslapius bei nuorodas iš paieškos rezultatų, tai leis sutaupyti laiko.

Konkretaus failo paieškai. „Google“ paieškos funkcija „filetype“ suteikia galimybę ieškoti konkretaus failo ar failo tipo. Paieška labai paprasta – įrašykite „filetype:“, reikiamą failo tipą (PDF ar PPT) ir ieškomą žodį ar frazę. Taip plati paieška apribojama iki konkretaus failo tipo ir leidžia greičiau rasti reikiamą informaciją.

Naujienų filtravimui pagal laiką. Filtruoti paieškos rezultatus pagal norimą laiką galite kompiuteryje spustelėdami pasirinkimą „Įrankiai“. Mobiliajame telefone slinkite iki „Google“ paieškos tipų sąrašo pabaigos ir paspauskite „Paieškos įrankiai“. Tuomet pasirinkite „Bet kuriuo metu“, kad atsidarytų išplečiamasis meniu, kuris gali padėti susiaurinti rezultatus iki praėjusios valandos, 24 valandų, savaitės, mėnesio ir metų.

Paieškai vaizdams. Spustelėkite „Google“ skirtuką „Vaizdai“ arba „Vaizdo įrašai“ ir ieškokite turinio pagal jūsų įkeltą vaizdą. Taip sistema gali surasti informacijos apie nufotografuotus daiktus, meno kūrinius, paminklus ar net žmones. Su „Google Lens“ funkcija taip pat galite naudoti telefono kamerą objektams realiame pasaulyje atpažinti. Šiai funkcijai reikės parsisiųsti „Google“ programėlę į savo išmanųjį. Atidarykite aplikaciją ir bakstelėkite kameros „Lens“ piktogramą paieškos juostoje tam, kad galėtumėte pradėti. Nukreipkite telefono kamerą į norimą objektą ir spustelėkite padidinamojo stiklo piktogramą – apačioje išvysite rezultatus.

Paieškai balsu. Kalbos atpažinimu pagrįsta technologija tampa vis populiaresnė ir leidžia diktuojant atrasti informaciją daug greičiau. „Google“ programėlėje spustelėkite mikrofono piktogramą ir diktuokite žodžius ar frazes, sistema suras ir pateiks informaciją.

Išplėstinei paieškai. „Google“ sistemoje veikia ir išplėstinės paieškos įrankis – norėdami jį įjungti, rezultatų puslapyje spustelėkite krumpliaračio piktogramą ir pasirinkite „Išplėstinė paieška“. Ši kompiuteryje veikianti funkcija leidžia ieškoti raktažodžių ar frazių tam tikruose laukuose. Rezultatus galima dar labiau susiaurinti pagal regioną, kalbą, paskutinės atnaujinimo datos domeną, tipą ir naudojimo teises. Taip pat galima filtruoti ir vaizdų paiešką pagal matmenis, proporcijas, spalvas ir net vaizdo tipą.