Manoma, kad pirmasis rankinis laikrodis buvo sukurtas dar 1810 metais. Tuo metu toks laikrodis buvo puošmena, daugiausiai skirta papuošti ir atkreipti dėmesį į gražius riešus. Per pastaruosius 213 metų rankiniai laikrodžiai pasikeitė neatpažįstamai: tapo išmanūs, matuoja bei pateikia duomenis apie mūsų sveikatą ir yra lengvai susiejami su kitais išmaniaisiais įrenginiais. Taigi, kokiomis naujausiomis funkcijomis pasižymi dabartiniai išmanieji laikrodžiai ir kuo jie gali nustebinti?
„Būtent išmanieji laikrodžiai gyvuoja jau daugiau nei du dešimtmečius, bet per šį laiką ne kartą keitėsi jų supratimas. Iš pradžių jiems nebuvo keliami jokie konkretūs technologiniai reikalavimai ir patys įrenginiai tikrai nepasižymėjo patogumu, ypatingai norint juos naudoti kasdien ar su jais miegoti. Šiandien išmaniaisiais laikrodžiais pasikliaujame stebėdami savo miego sutrikimus, sekame fizinį aktyvumą arba širdies ritmą. Kita vertus, šiais laikais išmanieji laikrodžiai tobulėja kasmet, todėl šią vasarą pasirodę laikrodžiai gali dar labiau nustebinti savo funkcijomis ar galimybėmis“, – teigia Urtė Eidžiūnaitė, „Huawei“ produktų mokymų vadovė Lietuvoje.
Greitasis įkrovimas
„Seniau buvo įprasta, kad išmaniuosius laikrodžius, kaip ir telefonus, turėdavome palikti krautis ilgesniam laikui. Tai galėdavo sudaryti ne vieną nepatogumą, nes laikrodžio galime greitai pasigesti, ypatingai, kai sekame savo žingsnių skaičių ar širdies ritmą. Todėl gali nustebinti tai, kad šiandien išmanieji laikrodžiai ne tik įkraunami kur kas greičiau, bet ir palaiko greitąjį įkrovimą. Pavyzdžiui, šiemet pristatyti išmanieji laikrodžiai vos po 15 minučių belaidžio įkrovimo gali veikti visą dieną, o pilnas įkrovimas užtrunka tik 60 minučių. Todėl išmanųjį laikrodį šiandien galima pilnai įkrauti ryte, o naudotis juo ilgiau nei savaitę“, – pažymi U. Eidžiūnaitė.
Patvarumas ir nardymo galimybės
Kaip teigia U. Eidžiūnaitė, anksčiau su išmaniuoju laikrodžiu naudotojai negalėdavo nardyti ir tai netgi drausdavo gamintojai, o šiandien tai ne tik įmanoma, bet kasmet didėja maksimalus įmanomas nardymo gylis.
„Išmaniųjų laikrodžio gyvavimo pradžioje didžiausias dėmesys buvo teikiamas jų funkcionalumui, o išorė ir dizainas likdavo antrame plane. Tačiau šiandien išmaniųjų laikrodžių gamintojai daug reikšmės teikia ne tik laikrodžio išvaizdai, bet ir praktiškumui. Pavyzdžiui, tarp naujausių laikrodžių yra tokių, kurių korpusas pagamintas iš patvaraus aeronautikos klasės titano, o sferinis stiklas – iš safyro. Taip pat gamintojai nuolat tobulina išmaniųjų laikrodžių praktiškumą: užtikrinamas atsparumas vandeniui ir dulkėms, o užsiimant vandens sportu ar vandens pramogomis su šiuolaikiniu laikrodžiu galima laisvai nardyti iki 30 metų gylio“, – sako U. Eidžiūnaitė.
Vis išsamesnė sveikatos duomenų apžvalga
Pasak. U. Eidžiūnaitės, svarbus šiuolaikinių išmaniųjų laikrodžių aspektas – sveikatos duomenų sekimas ir patogi jų apžvalga, o įrenginių galimybės būtent šioje srityje kasmet smarkiai tobulėja.
„Viena svarbiausių išmaniojo laikrodžio paskirčių – laiku informuoti vartotoją apie jo savijautą bei pateikti kuo išsamesnę informaciją apie skirtingus sveikatos rodiklius. Būtent su tuo susijusi ir visiškai nauja funkcija, debiutuojanti išmaniajame laikrodyje „Huawei Watch 4 Pro“ – svarbiausių 7 sveikatos rodiklių apžvalga, kuri pateikiama vos per vieną minutę. Pasirinkus šią funkciją, išmanusis laikrodis stebės ir per minutę pateiks EKG, širdies susitraukimų dažnio, SpO2, streso, odos temperatūros, arterijų standumo bei kvėpavimo patikros duomenis. Šią patikrą galima atlikti prieš ar po aktyvesnės veiklos, atsikėlus ryte bei darbo metu, kai jaučiame, kad patiriame daugiau streso nei įprasta“, – teigia U. Eidžiūnaitė.
Prisiderina prie vartotojo veiklų
„Atsiradus išmaniesiems laikrodžiams, ilgainiui viena svarbiausių funkcijų juose tapo nueitų žingsnių skaičiavimas bei širdies ritmo sekimas. Tuo metu šiandien, naudodamiesi tokiais laikrodžiais galime rinktis iš daugiau nei 100 treniruočių režimų, įskaitant ir nišines lauko veiklas, pavyzdžiui, laisvąjį nardymą ar žygius. Kalnų žygių laikrodžio ciferblate netgi rodomi duomenys apie aukštį virš jūros lygio, atmosferos slėgį, žingsnių skaičių, vietą ir SpO2. Įdomu tai, kad išmanieji laikrodžiai šiais laikais talkina netgi pasiklydus: tiesiog laikrodžio žemėlapyje nurodome maršrutą atgal ir saugiai grįžtame į pradinį tašką“, – išskiria U. Eidžiūnaitė.
Norėdami gauti reguliarias „Huawei Consumer BG“ naujienas, sekite mus:
Facebook: https://www.facebook.com/huaweimobile/
Twitter: https://twitter.com/HuaweiMobile
Instagram: https://www.instagram.com/huaweimobile/
YouTube: https://www.youtube.com/user/HuaweiDeviceCo
LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/10617746/
Pranešimą paskelbė: Vytautas Lukaševičius, Integrity PR