Įsigijote naujausią „iPhone“? Susipažinę su pažangiausiais kamerų nustatymais suprasite, kad jų tobulėjimui ribų nėra

Šiuolaikinių išmaniųjų kameros geba fiksuoti įspūdingos kokybės vaizdus, tačiau ne visada to pakanka geriausiam rezultatui pasiekti. Keletas pažangių „iPhone“ funkcijų gali padėti kiekvienam vartotojui be didelio įgūdžių ar žinių bagažo įamžinti profesionaliai atrodančius kadrus. Lieka tik išsiaiškinti, kur šiuos nustatymus rasti ir kaip juos aktyvuoti.

„Tele2 Inovacijų biuro“ ekspertas Arnoldas Lukošius teigia, kad paprastai kiekviena nauja „iPhone“ karta pasižymi ne tik patobulintomis kameros technologijomis, bet ir naujais nustatymais, leidžiančiais vartotojams pasirinkti, kaip jiems geriausia fotografuoti.

Naudokite fotografavimo stilius. Kartu su „iPhone 13“ telefonu, „Apple“ pristatė ir fotografavimo stilius. Tai nėra įprasti filtrai, o iš anksto parinkti nustatymai, kaip spalvų tonas ar šiluma (angl. „Warmth“). Stiliai iš esmės pakeičia tai, kaip atrodo nuotrauka, tačiau kartu išsaugo tikrą dangaus spalvą ar odos toną. Šį naudingą įrankį galima pasirinkti tiesiai kameros programėlėje arba nustatymuose bakstelėjus „Camera“ ir „Photographic Styles“. Jeigu iki šiol kameros aplikacijoje nesate atradę papildomos įrankių juostos, ekrane perbraukite pirštu į viršų, taip galėsite neišėję iš programėlės keisti pagrindinius nustatymus.

Aktyvuokite „ProRAW“ ir „ProRes“ režimus. Nuo „iPhone 12 Pro“ modelio vartotojai gali fiksuoti vaizdus „ProRAW“ formatu tiesiai kameros programėlėje. Tai reiškia, kad šiuose failuose įrašoma neapdorota jutiklio informacija, todėl išsaugomi visi nefiltruoti duomenys apie padarytą nuotrauką. Tai suteikia daugiau lankstumo, kai reikia subalansuoti spalvas ar koreguoti ekspoziciją. Su „iPhone 13 Pro“ modeliu pristatytas ir „ProRes“ vaizdo įrašų palaikymas, užtikrinantis aukštesnės kokybės vaizdo įrašų failus, kurie geriau tinka vėlesniam redagavimui. Šiuos režimus aktyvuoti galima kameros aplikacijoje pasirenkant „ProRAW“ ar „ProRres“ mygtukus, tačiau verta atsiminti, kad toks turinys užims daug daugiau vietos saugykloje nei įprasti formatai.

Reguliuokite objektyvo korekciją. „iPhone“ kamerų technologijos kasmet tobulėja ir siūlo vis daugiau funkcijų, tačiau ne visos iš jų yra itin mėgstamos ar naudojamos vartotojų. Vienas tokių nustatymų yra „iPhone 12“ ir naujesniuose modeliuose įdiegtas „Lens Correction“, kuris koreguoja priekine arba „Ultra Wide“ kamera padarytas nuotraukas, kad jos atrodytų natūraliai. Ši funkcija pagal numatytuosius nustatymus yra įjungta, tačiau turite galimybę bet kuriuo metu ją išjungti – spustelėkite „Settings“ > „Camera“ ir „Lens Correction“.

Valdykite makro režimą. „iPhone 13 Pro“ ir „iPhone 14 Pro“ itin plačiame objektyve įdiegtas makro režimas, kuriuo galima fiksuoti priartintus vaizdus. Ši funkcija automatiškai įsijungia, priklausomai nuo atstumo tarp telefono ir objekto, o tai kai kuriuos vartotojus gali erzinti. Šį režimą galite valdyti ir rankiniu būdu – „Camera“ programėlės nustatymuose įjunkite „Macro Contro“ pasirinkimą. Nuo šiol „Macro“ mygtukas pasirodys, kai telefonas bus itin arti objekto, o funkcija aktyvuosis tik tada, kai spustelėsite piktogramą.

Įjunkite veidrodinį vaizdą. Pagal numatytuosius nustatymus kiekviena nuotrauka, padaryta su priekine „iPhone“ kamera, yra apverčiama. Tai yra daroma todėl, kad užfiksuotas tekstas būtų rodomas teisingai. Jeigu norite įamžinti asmenukes tiksliai taip, kaip jas matote kameros peržiūroje, galite tai padaryti vos keliais paspaudimais. Kameros nustatymų skiltyje „Composition“, įjunkite parinktį „Mirror Front Camera“, taip asmenukės atrodys natūraliau, būtent taip, kaip matote save veidrodyje.

Filmuokite lyg profesionalai. Dalis vartotojų jau girdėjo arba net išbandė „iPhone 14“ modeliuose įdiegtą filmavimui skirtą veiksmo režimą „Action mode“. Jis prisitaiko prie didelių virpesių, judesių ar vibracijų, kad vaizdo įrašai atrodytų sklandžiau. Šį nustatymą rasite kameros programėlės ekrano viršuje (bėgančio žmogaus piktograma). Tačiau tik nedaugelis žino, kad šį režimą galima optimizuoti prastesnio apšvietimo sąlygomis – tai padarysite kameros nustatymuose pasirinkę „Record Video“ ir spustelėję „Action Mode Lower Light“. Taip galėsite fiksuoti kokybiškus vaizdo įrašus net ir tamsoje.

Išsaugokite nustatymus. Kai fotografuojate ar filmuojate su „iPhone“, galite pasirinkti daugybę nustatymų, kaip ekspozicijos lygis, filtras ar „ProRAW“ režimas. Tačiau pagal numatytuosius nustatymus, kaskart kai uždarote kameros programėlę, šie pasirinkimai nustatomi iš naujo. Jeigu norite juos išsaugoti, bakstelėkite „Settings“ > „Camera“ ir „Preserve Settings“. Čia galite pasirinkti, kurias parinktis norite išsaugoti, taip galėsite jomis naudotis vos tik atsidarę kameros aplikaciją.