„iPhone 14“ prekybos pradžią Lietuvoje paskelbė Donatas Montvydas ir Monika Liu

Minia žmonių, audringi plojimai, ryškios šviesos ir garsi muzika – toks vaizdas prekybos centre, laikrodžiui mušant vidurnaktį, sufleruoja, kad vyksta šis tas išskirtinio. Naktį į penktadienį „iDeal“ parduotuvę prekybos centre „Panorama“ užplūdę žmonės žinojo, ko susirinko: būtent čia buvo paskelbtas naujųjų „iPhone 14“ prekybos startas.

Šįmet „Apple“ itin daug dėmesio skyrė „iPhone“ kameroms – jų savininkai galės mėgautis dar geresnėmis fotografavimo ir filmavimo galimybėmis įvairiausiomis situacijomis. Šios funkcijos, remiantis apklausomis, yra pačios svarbiausios visiems išmaniųjų įrenginių savininkams. Taigi nenuostabu, kad „iPhone 14“ serija dar išankstinės prekybos metu sulaukė itin didelio susidomėjimo“, – sako Dovydas Bubliauskas, „iDeal“ rinkodaros vadovas.

Pasak D. Bubliausko, tiek registracijų, tiek išankstinių užsakymų skaičiai Lietuvoje šįmet gerino rekordus ir buvo daugiau nei trečdaliu didesni nei praėjusiais metais. Kaip ir ankstesniais metais, populiariausias išlieka atnaujintas „Pro“ tipo modelis, pirkėjai akimirksniu išgraibstė naujai pristatytos tamsiai violetinės „Deep Purple“ spalvos išmaniuosius. Likusieji dažniausiai rinkosi juodos „Space Black“ spalvos telefonus.

Ryškesni, greitesni ir dar patogiau valdomi

Vidurnaktį atsiimti iš anksto užsakytų išmaniųjų į „iDeal“ rinkosi patys nekantriausi „Apple“ gerbėjai. Taip pat buvo sudaryta galimybė įsigyti telefonus be išankstinės registracijos, o renginio metu vykusios loterijos metu 1 laimingasis namo parsinešė belaides ausines „AirPods“.

Oficialios prekybos „iPhone 14“ serijos išmaniaisiais startą Lietuvoje paskelbė atlikėjai Donatas Montvydas ir Monika Liu. Jie išpakavo pirmuosius „iPhone 14“ modelius ir renginio svečius supažindino su svarbiausiomis jų naujovėmis.

Lyginant su praėjusių metų modeliais, naujieji „iPhone 14 Pro“ ir „iPhone 14 Pro Max“ turi greitesnį „A16 Bionic“ lustą ir net 2000 nitų ryškumo ekraną – palyginimui, „iPhone 13 Pro“ ekrano ryškumas siekė 1200 nitų. Taip pat šiųmečiuose modeliuose įdiegta nauja „Always-On“ funkcija, leidžianti visada, net kai telefonas nenaudojamas, ekrane matyti svarbiausią informaciją.

Iš esmės pakeistas ir „Pro“ modelių ekrano viršus: išpjovą pakeitė nedidelė „sala“, kurioje sutalpinta asmenukių kamera, „Face ID“ autentifikavimo ir dinamikos moduliai. Pokytis nėra tik kosmetinis – „Dynamic Island“ pavadinta įpjova integruota į visą „iOS“ vartotojo sąsają ir padeda patogiau pasiekti bei valdyti įvairius elementus, pavyzdžiui, skambučius, prijungtus priedus, leidžiamą muziką ir pan.

Išskirtinis dėmesys kamerai

Ypatingai pagerėjo ir kameros kokybė: įdiegtas naujas 48 MP pagrindinis jutiklis, atnaujinti vaizdų apdorojimo algoritmai, „Cinematic“ režimas ir kiti patobulinimai leis užfiksuoti dar detalesnes ir kokybiškesnes nuotraukas.

Nepaisant visų naujovių, „iPhone 14 Pro“ ir „iPhone 14 Pro Max“ išmaniųjų baterijos ir toliau leidžia jais be įkrovimo naudotis ištisą parą.

„iPhone 14“ tebeturi kameros išpjovą ir „A15 Bionic“ lustą, tačiau pasižymi didesne darbine atmintimi ir greitesniu grafiniu procesoriumi, taip pat patobulintos filmavimo ir fotografavimo galimybės.

Naujųjų „iPhone 14“ kainos Lietuvoje prasideda nuo 1039 Eur, „iPhone 14 Pro“ – nuo 1349 Eur, „iPhone 14 Pro Max“ – nuo 1499 Eur.

Pranešimą paskelbė: Rusnė Tamošaitytė, UAB „Fabula ir partneriai”