Ieškote planšetinio kompiuterio darbui? Patarimai, kaip jį išsirinkti

Dabar lankstumas ir mobilumas darbe yra vertinamas labiau nei bet kada anksčiau. Jei kažkada neįsivaizdavome, kaip galima dirbti iš namų, esant kelyje ir panašiai, tai priverstinai koronaviruso iš ofisų išprašyti žmonės įsitikino, kad tai ne tik įmanoma, tačiau ir labai patogu. Vienintelis dalykas, kuriuo reikia pasirūpinti norint dirbti iš bet kur, yra tinkamas įrenginys. Ką daryti, jei išmanusis telefonas nepakankamai efektyvus, o nešiojamasis kompiuteris per sunkus? Išeitis – planšetė. Taigi, į ką atkreipti dėmesį, jei nusprendėte įsigyti šį įrenginį darbui dalinasi „Samsung“ įrenginių ekspertė Brigita Barkauskienė.

Svarbiausias kriterijus – darbo pobūdis

Skirtingiems darbams prireiks skirtingų funkcijų ir unikalių išskirtinumų. Tad pradėjus rinktis planšetę, pirmiausia turėtumėte atsakyti sau į klausimą, kam ją naudosite. Jei esate grafikos dizaineris, ir įrenginį planuojate naudoti piešimui ir kitiems meno darbams atlikti, tai jums tikrai prireiks išmanaus rašiklio.

„Niekam ne naujiena, kad vienas iš „Samsung“ planšečių išskirtinių bruožų – išmanusis rašiklis. Neseniai pristatyti planšetiniai kompiuteriai „Galaxy Tab S7“ ir „S7+“ išsiskiria savo vizitine kortele tapusiu „S Pen“ – jo pagalba galima piešti ir užsirašinėti. Patobulinta rašiklio delsa ir plonas galiukas užtikrins visišką linijų ir linkių tikslumą“, – pasakoja ekspertė.

Jei dažnai dirbate kelyje, didžiausiais planšetės privalumais turėtų tapti funkcionalumas ir baterijos talpa. Pradėjus žvalgytis išmanaus įrenginio, turėtumėte atkreipti dėmesį į ekrano dydį – jis turėtų būti pakankamai didelis tam, kad būtų patogu juo dirbti. B. Barkauskienė sako, kad privalumu gali tapti ir pridedama klaviatūra, kuri būtų integruota dėkle – taip niekada jos nepamiršite, ir galėsite pradėti naudotis vos prireikus. Baterijos talpa turėtų būti pakankamai didelė, kad net ir intensyviai dirbant, įrenginys neišsikrautų visą dieną.

Tie žmonės, kurie darbo reikalais daug laiko praleidžia lauke, turėtų pasirinkti tokį planšetinį kompiuterį, kuris būtų pritaikytas darbui nepalankiomis sąlygomis. Pavyzdžiui, jei dirbate statybų aikštelėje, esate ūkininkas, ar panašiai, tuomet prieš įsigyjant įrenginį, reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kad jis būtų atsparus dulkėms, vandeniui, smūgiams. Taip pat pasidomėkite, iš kokios medžiagos pagamintas planšetės korpusas – puikiu pasirinkimu gali tapti aliuminis, kuris yra tvirtas, tačiau kartu ir lengvas, todėl įrenginį nešiotis bus saugu ir patogu.

Parametrai, padėsiantys padidinti darbo našumą

Nors kiekvieno naudotojo lūkesčiai iš planšetinio kompiuterio gali būti skirtingi, tačiau yra keletas bendrųjų parametrų, kurie svarbūs visiems. Vienas iš tokių – įrenginio baterija.

„Vartotojams aktualu, kad intensyviai dirbant ar žiūrint vaizdo įrašus, ji neišsikrautų visą dieną. Pavyzdžiui, „Galaxy Tab S7“ turi 8,000 mAh, o „Tab S7+“ net 10,090 mAh talpos bateriją, todėl naudojantis šiais planšetiniais kompiuteriais, vaizdo įrašus bus galima žiūrėti net iki 15 valandų“, – pasakoja ekspertė.

Taip pat ji priduria, kad šiais įrenginiais itin lengva dirbti dėl gero suderinamumo su tokiomis programomis, kaip „Word“, „PowerPoint“ ar „Excel“. Dėl „Samsung“ paskyros, šiais dokumentais itin lengva dalytis tarp įvairių įrenginių, pavyzdžiui, jei darbą pradėjote kompiuteryje, tai vėliau jį galėsite pratęsti planšetėje. Sinchronizuoti galima ir užrašus bei balso įrašus, o tai itin patogu, nes nereikia gaišti brangaus laiko perkelinėjant dokumentus ir failus iš vieno įrenginio į kitą.

Tam, kad planšetinis kompiuteris būtų pakankamai našus ir galėtų apdoroti daug užduočių vienu metu, reikėtų atkreipti dėmesį į operatyviąją atmintį. Planšetiniai kompiuteriai, kurie turi 6 GB RAM užtikrina, kad tuo pat metu žiūrėti vaizdo įrašus ir atlikti keletą užduočių bus galima be trikdžių. Tuo tarpu, iki 128 GB siekianti vidinė atmintis pasirūpins, kad įrenginyje tilptų visos nuotraukos ir svarbūs dokumentai, o esant poreikiui, kartu su „MicroSD“ kortele, ją galima išplėsti iki 1 TB.