Ieškoma technologinio sprendimo, leisiančio identifikuoti piratinį turinį internete

Kultūros ministerija, siekdama gerinti internete platinamo audiovizualinio piratinio turinio identifikavimą, paskelbė rinkos konsultaciją dėl technologinio (išmanaus) sprendimo, padėsiančio vartotojui nustatyti nelegalų turinį, ir laukia pasiūlymų bei idėjų šio sprendimo įgyvendinimui.

Praktikoje neretai susiduriama su atvejais, kai piratinės interneto svetainės stengiasi pateikti save kaip legalaus turinio platintojus, be to, apgaulės būdu renka įmokas iš vartotojų, taip dar labiau padidindamos vartotojų įsitikinimą, kad platinamas turinys yra legalus. Susiklosto situacija, kai dėl nežinojimo piratinį audiovizualinį turinį vartoja ir tie naudotojai, kurie sutiktų sumokėti už legalų turinį, jei turėtų reikiamos informacijos.

Siekiama sukurti priemonę – technologinį (išmanųjį) sprendimą, kuris leistų ar padėtų vartotojui identifikuoti nelegalų turinį. Tokiu būdu ne tik būtų keliamas vartotojo sąmoningumas, bet ir įvedama aiškesnė skirtis tarp legalaus ir nelegalaus turinio. Kartu tai prisidėtų prie legalaus turinio vartojimo kultūros puoselėjimo, leistų sumažinti piratinio turinio vartojimą, kas savo ruožtu leis legalaus turinio kūrėjams gauti daugiau pajamų ir atitinkamai padidins per mokesčius į biudžetą surenkamas pajamas, didins legalaus audiovizualinio turinio plėtrą.

Rinkos konsultacija vyksta iki kovos 31 d., išsami informacija apie ją skelbiama čia.

Pranešimą paskelbė: Ramūnas Korsakas, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija