Ieškoma Informacinės visuomenės plėtros komiteto vadovo: paraiškoms pateikti liko savaitė

Ekonomikos ir inovacijų ministerija informuoja, kad liko savaitė pateikti paraiškas jai pavaldžios institucijos – valstybės informacinių ir ryšių technologijų politikos įgyvendinimo lyderės – Informacinės visuomenės plėtros komiteto (IVPK) vadovo pareigoms užimti. Susidomėjusių pretendentų dokumentų laukiama iki š. m. rugpjūčio 16 d. imtinai. 

Iš naujojo IVPK vadovo tikimasi atsakingumo, iniciatyvumo, nežinybinio požiūrio, atidumo klientų poreikiams. Todėl ieškoma lyderio ir vadybininko, kuris galėtų pakelti IVPK į naują lygmenį – įvaizdžio, procesų valdymo, dalyvavimo politikos formavime, paslaugų kokybės srityse. Naujasis IVPK vadovas turės užtikrinti esamų darbų tęstinumą ir dar labiau sustiprinti šią įstaigą, kurios vykdomų svarbių skaitmeninimo projektų biudžetas sudaro apie 163 mln. Eur.

IVPK direktorius gaus konkurencingą atlyginimą: neatskaičius mokesčių, nuo 3 906 Eur iki 6 400 Eur. Nuo 2024 m. sausio 1 d., įsigaliojus Valstybės tarnybos reformai, atlyginimas bus nuo 7 000 Eur, neatskaičius mokesčių.  

Visi reikalavimai kandidatams ir pareigybės aprašymas skelbiami Valstybės tarnybos portale.

IVPK yra viena svarbiausių informacinių ir ryšių technologijų politikos įgyvendintojų valstybės mastu. Ši įstaiga yra viešųjų ir administracinių elektroninių paslaugų portalo „Elektroniniai valdžios vartai“ tvarkytoja. Šiuo metu per šį portalą teikiama 650 elektroninių viešųjų ir administracinių paslaugų. Portalą lankytojai per metus aplanko daugiau kaip 122 mln. kartų.

IVPK atlieka ir valstybės informacinių technologijų paslaugų teikėjo funkcijas – informacinių technologijų paslaugos teikiamos daugiau kaip 190 valstybės institucijų. Be to, ši įstaiga užtikrina svarbiausių valstybės registrų rezervinių duomenų kopijų saugojimą.

IVPK taip pat tvarko Lietuvos atvirų duomenų portalą, kuriame atverta ir laisvai prieinama apie 2 tūkstančius 170 institucijų atvirų duomenų rinkinių. Portale „Mano vyriausybė“ IVPK užtikrina paprastą ir bendrą 109 valstybės institucijų veiklos informacijos skelbimą.

Pranešimą paskelbė: Saulius Šimkevičius, Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerija