„Hyarchis“ penktasis gimtadienis Lietuvoje: sveikinęs ambasadorius gyrė šalies verslo aplinką

Nyderlandų finansinių technologijų kompanija „Hyarchis“ vakar Kaune atšventė penktąją įmonės veiklos Lietuvoje sukaktį. Čia ir Vilniuje veikia bendrovės lietuviškieji padaliniai, kuriuose šiandien dirba programuotojai, duomenų mokslininkai, personalo ir rinkodaros specialistai. Šventėje mintimis dalinosi ir Nyderlandų ambasadorius Jack Twiss Quarles van Ufford, akcentavęs užsienio kapitalo investicijų svarbą regiono stabilumui.

 

Dalyviai gyrė šalies progresą

Ketvirtadienį popiet „Hyarchis“ penkerių metų sukaktį minėjo atviroje erdvėje netoli „Kauno doko“, kur ir įsikūręs kompanijos Kauno biuras. Tarp šventės svečių buvo ir mintimis dalijosi Nyderlandų ambasadorius Jack Twiss Quarles van Ufford, kompanijos direktorius Adriaan Hoogduijn ir „Kaunas IN“ vadovas Tadas Stankevičius.

„Žvelgiant retrospektyviai, prieš penkerius metus nutikusi „Hyarchis“ investicija Lietuvoje šiandien atrodo kaip akivaizdus pasirinkimas. Ypač turint omenyje jaunų, informacines technologijas išmanančių darbuotojų įgūdžių ir verslui palankaus klimato derinį Lietuvoje. Vis tik tuo metu tokiam sprendimui priimti reikėjo strateginio įžvalgumo ir tam tikro „Hyarchis“ ryžto. Nepaisant COVID pandemijos ir siaubingo karo Ukrainoje, investicijos atsipirko su kaupu, o „Hyarchis“ pavyzdžiu pasekė ir kitos Nyderlandų bendrovės. Tokios investicijos svarbios ne tik ekonominiu požiūriu, bet ir stiprina stabilumą bei saugumą Lietuvoje ir tarp Lietuvos bei Nyderlandų kaip patikimų partnerių NATO ir Europos Sąjungoje“, – kalbėjo ambasadorius.

Jam antrino ir „Hyarchis“ direktorius Adriaan Hoogduijn, Lietuvoje gyvenantis jau septynerius metus ir čia įkūręs ne vieną verslą.

„Iki atėjimo į Lietuvą bendrovė veikė jau 35 metus. Lietuvos padalinys buvo atidarytas siekiant modernizuoti mūsų kuriamą produktą, perkeliant jį į debesiją ir kuriant visiškai naują dirbtinio intelekto produktų rinkinį. Visa tai pavyko sėkmingai padaryti – per šiuos penkerius metus 90 proc. savo klientų bazės perkėlėme į debesiją, o su Lietuvoje sukurtais naujais produktais sėkmingai įžengėme į visiškai naujas rinkas. Todėl galiu drąsiai teigti, kad Lietuva buvo pagrindinė šios svarbios mūsų įmonės transformacijos dalis“, – sako A. Hoogduijn.

 

Kompanijos direktorius pabrėžė, kad bendrovė plėtrai pasirinko Lietuvą, nes ši regione išsiskyrė jaunatviškais ir veržliais talentais bei valstybinio siekio sukurti pirmaujantį Europos finansinių technologijų centrą.

 

„Be kita ko, Lietuvos skaitmeninis raštingumas su jaunąja karta, noriai įsisavinančia naujas technologijas, buvo svarbus postūmis mūsų produktų rinkinio inovacijoms“, – teigia A. Hoogduijn.

 

Valstybės strategijos svarba

„Investuok Lietuvoje“ Investicijų plėtros departamento direktorė Vida Staskonienė, sveikindama „Hyarchis“ įžengus į 6-uosius metus Lietuvoje teigia, kad kompanijos augimas Lietuvoje yra dar viena sėkmės istorija, patvirtinanti Lietuvos fintech sektoriaus brandą ir sukuriamas palankias sąlygas tvariam įmonių augimui.

 

„Dėl atsakingos reguliavimo politikos ir aukštos kvalifikacijos specialistų vis daugiau Nyderlandų fintech bendrovių pasirenka Lietuvą verslo plėtrai. Vienas iš tokių pavyzdžių – būtent „Hyarchis“ įmonė. Tikiu, kad čia dirbančių specialistų ryžtas padės realizuoti tolimesnius bendrovės planus“, – sako V. Staskonienė.

 

Nyderlandai patenka tarp penkių daugiausiai tiesioginių užsienio investicijų (angl. foreign direct investment, FDI) į Lietuvą atliekančių šalių. Šiuo metu Lietuvoje sukauptosios tiesioginės Nyderlandų investicijos vertinamos 2,5 mlrd. eurų. Per pastaruosius metus tokių investicijų skaičius nuolat augo, o „Hyarchis“ buvo vienas pirmųjų pavyzdžių, po kurio sekė tokios įmonės kaip „Centric“, „Booking.com“, „Macaw“ ir kitos.

Svarbi ne tik šaliai, bet ir miestui

Šventės metu mintimis dalijosi ir „Kaunas IN“ vadovas Tadas Stankevičius, pabrėžęs įmonės įtaką miestui.

„Hyarchis“ yra viena pirmųjų kompanijų Kauno mieste įkūrusių duomenų mokslo hubą ir pirmąją nemokamą duomenų mokslo akademiją, o tai yra neįtikėtinai didelė vertė visai šios šakos ekosistemai regione. Kompanija taip pat yra viena Tarptautinės verslo bendruomenės Kaune steigėja, padėjusi čia pritraukti ne vieną užsienio investuotoją. Todėl „Hyarchis“ yra ne tik Lietuvos, bet ir Kauno ambasadoriai“, – sako T. Stankevičius.

Įmonė padalinį Kaune, tapusį pirmuoju kompanijos biuru Lietuvoje, atidarė dar 2018 metais. Šiandien bendrovė turi biurą ir Vilniuje. Abiejuose miestuose šiandien dirba per 35 programuotojų, duomenų mokslininkų, personalo ir rinkodaros specialistų komanda.

Kompanija veiklą taip pat vykdo Nyderlanduose, Belgijoje ir Vokietijoje, o įmonės kuriamais įrankiais naudojasi daugiau nei 55 tūkst. klientų visoje Europoje. Lietuvoje bendrovė taip pat įkūrė pirmąją nemokamą duomenų mokslo akademiją „Data Science Academy“.

Daugiau informacijos:

Simona Biveinytė

„Hyarchis“ rinkodaros vadovė

+370 671 63780

s.biveinyte@hyarchis.com

Pranešimą paskelbė: Simona Biveinyte, Hyarchis Baltic, UAB