Geriausiai „Eurovizijos“ patirčiai: ką svarbu įvertinti renkantis naują televizorių?

„Eurovizijos“ konkursas kasmet prie ekranų pritraukia daugybę žiūrovų – bene svarbiausias metų renginys – puiki proga įsigyti naują televizorių ir stebėti pasirodymus per didelį bei ryškų ekraną. Rinktis tenka iš tikrai didelės televizorių pasiūlos, tad svarbiausių parametrų gidas padės priimti geriausią sprendimą.

Arnoldas Lukošius, „Tele2 Inovacijų biuro“ ekspertas tikina, kad televizorius paprastai tarnauja ilgiau nei telefonas, tad rinktis reikėtų itin atidžiai. Pasak specialisto, prieš įsigyjant televizorių verta atkreipti dėmesį į svarbiausias jo specifikacijas, kurios užtikrins geriausią žiūrėjimo patirtį ir atitiks jūsų poreikius.

Dydis. Perkant naują televizorių svarbu atsižvelgti į ekrano dydį – jis priklauso nuo to, kur norite jį statyti, koks kambario dydis ir kiek žmonių žiūrės televizorių vienu metu. Norėdami nustatyti apytikslį reikiamą ekrano dydį, galite išmatuoti atstumą nuo televizoriaus iki lovos ar sofos.

Jei žiūrėjimo atstumas yra apie 2 metrus, rekomenduojama rinktis 43 colių televizorių. 46 arba 50 colių televizorius puikiai tinka, jei žiūrėjimo atstumas yra apie 2,5 metro. Jei žiūrėsite televizorių iš daugiau nei 3 metrų atstumo, vertėtų įsigyti 50 ir 55 colių ekranus. Galite vadovautis šiomis rekomendacijomis, tačiau svarbu atsiminti, kad renkantis televizoriaus dydį galioja viena svarbi taisyklė – didesnis yra geresnis.

Raiška. Šis parametras reiškia pikselių skaičių ekrane ir nulemia matomų vaizdų ryškumą bei tikroviškumą. Šiuolaikiniai televizoriai būna 1080p „Full HD“ (1 920 x 1 080 pikselių raiška), „4K UHD“ (3 840 x 2 160) ir „8K UHD“ (7 680 x 4 320) raiškos. 4K televizoriai turi maždaug keturis kartus daugiau pikselių nei 1080p ekranai, o 8K televizoriai turi apie keturis kartus daugiau pikselių nei 4K modeliai.

Norintiems itin kokybiško vaizdo ir ryškių detalių, rekomenduojama rinktis populiariausią variantą – „4K UHD” raiškos televizorių. Be to, renkantis televizorių, turėtumėte patikrinti, ar jame įdiegta HDR funkcija, kuri padeda užtikrinti daugiau spalvų, didesnį kontrasto lygį ir ryškumą.

Ekrano technologija. Nuo ekrano tipo priklauso bendra vaizdo kokybė, todėl turite žinoti, kuo jie skiriasi. Dauguma naujų televizorių turi skystųjų kristalų ekranus su LED apšvietimu – jie efektyviai naudoja energiją ir pasižymi ryškiu bei detaliu vaizdu. Ši technologija naudoja foninį apšvietimą, o tai reiškia, kad juoda spalva niekada nebūna tikrai juoda, o vaizdo kokybė yra šiek tiek prastesnė nei kitų plokščių. QLED televizoriai yra aukštos klasės LED linija, kurioje naudojamas kvantinių taškų sluoksnis, padedantis pagerinti spalvas ir ryškumą. QLED televizoriai yra tarpinis variantas tarp LED ir OLED plokščių.

Geriausia vaizdo technologija yra laikomi organinių šviesos diodų (OLED) televizoriai, kurie turi savaime šviečiančius pikselius. Ši technologija remiasi atskirais organiniais pikseliais, kurie skleidžia šviesą, reaguodami į elektros srovę. Kadangi šie pikseliai gali išsijungti individualiai, gaunamas puikus juodos spalvos lygis, aukštas kontrasto santykis ir itin ryškios spalvos. OLED televizoriai yra plonesni ir turi siauresnius rėmelius, nes nėra foninio apšvietimo. Pati naujausia ekrano technologija – QNED, kuri užtikrina itin aukštos kokybės vaizdą, gilesnę juodą ir ryškesnes kitas spalvas.

Jungtys. Vartotojams reikėtų atkreipti dėmesį ir į televizoriaus jungčių skaičių – rekomenduojama ieškoti bent 3 HDMI jungčių ir pakankamai USB jungčių, kad galėtumėte prijungti visus norimus įrenginius. Nepatartina pirkti televizoriaus, kuriame nėra bent vienos HDMI 2.1 jungties ir „ARC“ (garso grįžtamojo kanalo) HDMI prievado, kuris leidžia lengvai prijungti šiuolaikines garso kolonėles ir imtuvus. Verta ieškoti televizoriaus su 3,5 mm jungtimi ausinėms ir „Bluetooth“ ryšiu, kad galėtumėte naudoti įrenginį ne tik televizijos žiūrėjimui.

Garso sistema. Garso aparatūra yra vienas iš dalykų, į kuriuos paprastai neatsižvelgiama perkant išmanųjį televizorių. Bendroji taisyklė – patikrinti garso galingumą (matuojamas vatais). Kuo didesnis skaičius, tuo garsesnis bus televizoriaus garsas. Tačiau tai neužtikrina, ar garsas nebus iškraipomas esant didesniam garsumui – tai galite patikrinti apžvalgose arba pasiteiravę konsultanto. Rekomenduojama rinktis erdvinį garsą skleidžiančius ar vibruojančius ekranus turinčius televizorius.