eSIM startavo išankstinio mokėjimo paslaugų segmente: ja jau gali naudotis „Pildyk“ klientai

Išankstinio mokėjimo paslaugos „Pildyk“ vartotojai jau gali naudotis eSIM mobiliuosiuose telefonuose. Ji taps alternatyva fizinėms SIM kortelėms ir leis ryšiu naudotis dar patogiau.

„Pildyk“ vartotojų skaičius yra didžiausias išankstinio mokėjimo paslaugų segmente, tad džiaugiamės savo klientams galėdami pasiūlyti pačias inovatyviausias technologijas. eSIM leis internetu ir ryšio paslaugomis naudotis dar patogiau“, – sakė Petras Masiulis, „Tele2“ generalinis direktorius Baltijos šalims.

Kuo eSIM pranašesnė už įprastą?

eSIM modulis veikia panašiai, kaip ir įprasta kortelė, tačiau juo naudotis daug patogiau. Jei fizinę SIM kortelę reikia įdėti į jai skirtą lizdą, tai skaitmeninio atitikmens įdiegimas daug paprastesnis – užtenka nuskenuoti QR kodą, ir modulis, kuris yra iškart integruotas į įrenginį gamybos metu, bus susietas su numeriu. Naujos kartos technologija išplečia ir įprastas naudojimo ribas – su eSIM galima naudotis net keletu numerių vienu metu.
Svarbus ir saugumo aspektas – eSIM yra apsaugota papildomomis priemonėmis, tad joje esančių duomenų negalima klonuoti ar pasisavinti perkeliant į kitą įrenginį. Modulio integracija įrenginio viduje jį apsaugo ir nuo išorės veiksnių – jis nesusidėvi, nepasimeta ir nesusilanksto.

Kaip pradėti naudotis eSIM?

Agnė Saylik, išankstinio mokėjimo paslaugos „Pildyk“ produkto vadovė sako, kad klientai eSIM gali pradėti naudotis net neišėję iš namų – pirmiausia reikia įsitikinti, kad turimas įrenginys palaiko naujos kartos technologiją.

„Naujiems klientams, norintiems pradėti naudotis eSIM, tereikia interneto svetainėje pasirinkti jiems tinkamą mokėjimo planą ir vieną iš 5 siūlomų telefono numerių. Tuomet klientas į nurodytą el. paštą gaus QR kodą, kurį nuskenavęs susies eSIM su nauju telefono numeriu. Esamiems klientams, norintiems išsaugoti turimą telefono numerį, pasikeisti fizinę SIM kortelę į eSIM galima „Pildyk“ savitarnoje – klientas taip pat gaus QR kodą, kurį nuskenavus turimas numeris bus susietas su eSIM. Visi kiti veiksmai išlieka tokie patys – sąskaita pildoma įprastai, tad pradėti naudotis naujove labai paprasta“, – sakė Agnė Saylik, išankstinio mokėjimo paslaugos „Pildyk“ produkto vadovė.

eSIM technologiją palaiko 2018 m. ir vėliau išleisti „iPhone“, „Samsung Galaxy S20“ ir naujesni šio gamintojo modeliai, „Google Pixel“ bei naujausi „Sony“ telefonai. Keičiant fizinę kortelę į eSIM taikomas vienkartinis keitimo mokestis, kuris siekia 1 Eur.

Šiuo metu eSIM ir „Mobile-ID“ sprendimai yra nesuderinami – paslauga neveikia, nes mobilaus parašo veikimas susietas su specialia SIM kortele, kuri turi autentifikacijai ir pasirašymui skirtus sertifikatus. Rinkoje šiuo metu nėra sprendimo, kuris leistų palaikyti „Mobile-ID“ su eSIM.