Eksperto patarimai: 5 dažniausios buitinės technikos problemos ir kaip jas išspręsti?

Daugelis neįsivaizduojame savo buities be įvairių ją palengvinančių prietaisų – nuo dulkių siurblio iki šaldytuvo. Tačiau naudojantis jais neišvengiama ir problemų. Laimei, ne visos jos reiškia, kad su vienu ar kitu buitiniu prietaisu teks atsisveikinti. „Samsung“ produktų ekspertas Vytautas Jurgaitis išskiria 5 dažniausiai pasitaikančias buitinės įrangos problemas, kurias neretai galima išspręsti patiems.

Baltos dėmės ant indaplovėje išplautų indų

Indaplovė yra išties puikus išradimas, leidžiantis išvengti tvarkymosi su kalnu nešvarių indų kriauklėje. Visgi, indaplovių naudotojai neretai susiduria su problema, kad išplovus indus, ant jų lieka baltos dėmės. V. Jurgaičio teigimu, tai gali lemti ne pačios indaplovės trūkumai, o kietas vanduo.

„Jei namuose vanduo yra per kietas, plaunant reikia naudoti indaplovių druską ir skalavimo skystį. Kuo vanduo yra kietesnis, tuo didesnio kiekio druskos gali reikėti. Šiuolaikinės indaplovės indų druską paprastai dozuoja automatiškai, tačiau nereikėtų pamiršti jos pripildyti į specialią talpą, kai indaplovės indikatoriai rodo, kad ši priemonė pasibaigė. Be to, indaplovių druskos vis tiek gali papildomai reikėti ir tuomet, kai naudojamos „viskas viename“ kapsulės, kurios nebūtinai leidžia pakankamai suminkštinti vandenį“, – sako V. Jurgaitis.

Skalbimo mašina nesusidoroja su dėmėmis

Jei iš skalbimo mašinos išėmus skalbinius jie nėra visiškai švarūs, problema taip pat nebūtinai yra susijusi su buities prietaiso defektais. Labai tikėtina, kad įrenginiu paprasčiausiai naudojamasi netinkamai.

„Viena iš dažnai gyventojų daromų klaidų – per didelis į skalbimo mašinos būgną sudedamų skalbinių kiekis. Dėl to gali ne tik prasčiau išsiskalbti skalbiniai, kuriems tokiu atveju trūksta vietos, bet ir greičiau dėvisi skalbimo mašinos variklis. Į būgną dedamų skalbinių kiekis neturėtų viršyti jos techninėse specifikacijose nurodomo svorio. Be to, rekomenduojama skalbiniais užpildyti ne daugiau trijų ketvirtadalių skalbimo mašinos būgno“, – pažymi V. Jurgaitis.

Šaldytuve neužtikrinamas pakankamas šaltis

Šaldytuvo negalėjimo užtikrinti pakankamai žemos temperatūros priežastys gali būti įvairios. Kartais tai lemia išties rimti gedimai, o kartais – paprasčiausiai tinkamos prietaiso priežiūros stoka. Anot V. Jurgaičio, šalčio trūkumą ar netolygų jo pasiskirstymą šaldytuve gali lemti ir netinkamai uždaromos jo durelės.

„Įprotis atidarius šaldytuvo dureles ilgai žiūrėti į jo turinį, o gaminant maistą palikti jas praviras, gali atsiliepti prietaiso veikimo kokybei. Reikėtų stengtis šaldytuvą laikyti atvirą kuo trumpiau. Be to, privalu įsitikinti, kad uždarytos šaldytuvo durelės tinkamai prisispaudžia prie korpuso. Jei durelių gumos yra stipriai nusidėvėjusios ar išsipurvinusios, gali būti neužtikrinamas šaldytuvo sandarumas ir dėl to gali suprastėti šaldymo kokybė. Tokiu atveju patartina gumas gerai nuvalyti, o jeigu ir tai nepadeda – jas pakeisti“, – sako V. Jurgaitis.

Eksperto teigimu, iškilus klausimams, susijusiems su buitine technika, padėti gali ir interneto resursai. Lietuviškame „Samsung Community“ bendraminčių forume internete įvairių šio prekės ženklo įrenginių ir buitinės technikos naudotojai vieni su kitais dalinasi savo patirtimi, kylančiomis problemomis ir jų sprendimo būdais. Čia taip pat galima greitai gauti ekspertų atsakymus ir patarimus rūpimais „Samsung“ prietaisų ir buitinės technikos naudojimo klausimais, taip pat skaityti naujausias įrenginių apžvalgas ir sužinoti su jais susijusias naujienas.

Dulkių siurblys prastai siurbia

Jei pastebėjote, kad siurbiant kilimą reikia įdėti vis daugiau pastangų ir jis vis tiek lieka nepakankamai švarus, to priežastis gali būti susijusi visai ne su nusilpusiu jo varikliu. Susidūrus su tokia problema, V. Jurgaitis pirmiausiai pataria patikrinti dulkių siurblio konteinerį arba maišelius ir filtrus.

„Dulkių siurblio maišelius reikia reguliariai keisti, o konteinerį geriausia iškratyti po kiekvieno siurbimo. Vienkartinius maišelius reikėtų keisti kai jie užsipildo, o daugkartinio naudojimo geriausia po kiekvieno siurbimo. Atitinkamai reikėtų rūpintis ir dulkių siurblio filtrais – juos, priklausomai nuo konkretaus modelio, periodiškai išplauti ar pakeisti. Taupant šių komponentų sąskaita ar paprasčiausiai į jų priežiūrą numojus ranka, ne tik prastėja dulkių siurblio našumas, bet namuose į orą gali patekti ir kenksmingų dulkių bei alergenų“, – pažymi V. Jurgaitis.

Stringa orkaitės ventiliavimo sistema

Orkaitė yra dar vienas buities prietaisas, be kurio neapsieina daugelis. Jos gedimai gali išties sugadinti nuotaiką. Viena iš dažniausiai pasitaikančių orkaičių problemų yra susijusi su jos ventiliacijos sistema.

„Orkaičių ventiliacijos sistemos veikimas neretai sutrinka dėl joje besikaupiančių riebalų. Dėl to labai svarbu kiekvieną kartą pasinaudojus orkaite ją gerai išvalyti. Kitu atveju riebalai ir nešvarumai gali pradėti kauptis ir orkaitės ventiliacijos sistemoje, kuri yra svarbi tinkamam prietaiso veikimui. Nešvarumai taip pat gali sugadinti ir temperatūros jutiklius, nuo kurių priklauso tinkama temperatūra kepimo metu. Taigi, išvengti orkaitės gedimų dažnai gali padėti švaros palaikymas ir tinkama prietaiso priežiūra“, – sako V. Jurgaitis.

Susidūrus su šiomis ir kitomis įvairių buities prietaisų problemomis „Samsung“ technikos naudotojams specialistas pataria apsilankyti „Samsung Community“ bendraminčių forume, kurio nariai ir ekspertai gali padėti rasti geriausius sprendimus. Čia taip pat gausu patarimų, susijusių su televizoriais, išmaniaisiais telefonais, mobiliosiomis programėlėmis, planšetiniais kompiuteriais, dėvimaisiais įrenginiais, garso ir vaizdo įranga, kompiuteriais.