Nepriklausomai nuo to, ar dirbame biure, ar namuose, į monitorių žiūrime daugiau nei šešias valandas per dieną. „LG Electronics“ aiškina, kokį monitorių pasirinkti, kad jis tiktų ir darbui, ir pramogoms.
Kuo didesnis, tuo geriau
Su monitoriais yra taip pat, kaip ir su televizoriais – kuo didesnis, tuo geriau. Pavyzdžiui, naujausios kartos „UltraWide“ monitoriai yra daugiafunkciniai ir puikūs pagalbininkai atliekant didelės apimties užduotis. Jie turi itin platų ekraną – dėl šio privalumo jis puikiai tiks dirbant su nuotraukomis, vaizdo įrašais ar kitais projektais, o taip pat žaidžiant vaizdo žaidimus.
Dideli monitoriai ypač pravers žmonėms, dirbantiems kūrybos srityje, pavyzdžiui, dizaineriams, fotografams ir žaidimų kūrėjams, tačiau bus labai naudingi ir kitiems specialistams, kasdien dirbantiems su dideliu kiekiu informacijos. Pastaraisiais metais ypač paklausūs yra lenkti monitoriai. Šiame monitoriuje bus malonu žiūrėti į bet kokį vaizdą, net jei tai tik „Excel“ lentelės, o žiūrint filmus ar žaidžiant vaizdo žaidimus apims išties ypatingas jausmas.
Vienas monitorius ir darbui, ir vaizdo žaidimams?
Tiems, kurie nori naudoti monitorių darbo tikslais, bet ir tuo pačiu žengti koja kojon su geriausių vaizdo žaidimų naujovėmis, labai svarbu pasirinkti aukštos kokybės monitorių. Ypatingą dėmesį reikėtų atkreipti į jo gebėjimą sumažinti kadrų vėlinimą ir užtikrinti greitesnį atsaką mūšio įkarštyje. Kiekvienas žaidėjas žino, kad didelio našumo vaizdo žaidimų monitoriams labai svarbu greitis. Specialistai rekomenduoja rinktis monitorių su puikiu 1 ms atsako laiku, kuris užtikrina, kad kintant veiksmams vaizdas nesusilieja. Kuo trumpesnis atsako laikas, tuo geresni statistiniai duomenys, nepriklausomai nuo vaizdo žaidimo. Vaizdo kokybė ir sparta neatsiejamos, todėl, jei monitorius yra lėtas, jis taip pat ribos ir bet kurios galingos vaizdo plokštės našumą.
Ergonomika ne mažiau svarbi
Dažnai kalbama apie ergonomišką darbo aplinką – kėdę, tinkamą ilgoms darbo valandoms, ar reguliuojamo aukščio stalą, tačiau pamirštama atkreipti dėmesį į tai, kiek ergonomiškas yra jūsų monitorius. Nors darbo srities plotas yra pastovus, rekomenduojama rinktis monitorių su stovu, kuris suteikia galimybę keisti jo aukštį, prisitaikant prie naudotojo ūgio ir sėdėjimo padėties.
Kaip išvengti akių įtampos?
Labai įdėmus žiūrėjimas į monitorių gali sukelti akių nuovargį, o ilgas žiūrėjimas gali sukelti dar didesnę akių įtampą, ypač jei žiūrite į monitorių tamsiame kambaryje arba tamsiu paros metu. Pavyzdžiui, žiūrint į monitorių tamsiame kambaryje, vyzdžiai išsiplečia, kad įleistų daugiau šviesos. Tokiu atveju bus labai naudingi naujausi „UltraFine™“ monitoriai. Jie gali automatiškai sureguliuoti ekrano ryškumą pagal patalpos šviesos intensyvumą ir taip sumažinti akių įtampą.
Kita vertus, kai akys žiūrėdamos į monitorių pavargsta, turėtumėte kuriam laikui atitraukti žvilgsnį nuo ekrano ir sutelkti dėmesį į tolumoje esantį objektą. Taip pat galima taikyti 20-20-20 taisyklę – kas 20 minučių 20 sekundžių žiūrėti į kitą objektą, esantį už 20 metrų.
Pranešimą paskelbė: Rusnė Tamošaitytė, UAB „Fabula ir partneriai”