Drabužių priežiūros sistema namuose: inovacija, kurios užsigeis daugelis

Šiais metais pasikeitus įprastoms gyvenimo sąlygoms, daugiau laiko nei anksčiau praleidžiame namuose. Kaip ir visas kitas verslas, taip ir technologijų kompanijos dar labiau atsigręžė į inovacijų, galinčių padėti pasirūpinti švara namuose, kūrimą. Pavyzdžiui, ar norėtumėte turėti spintą, iš kurios kaskart ištraukus mėgstamą palaidinę, ji atrodytų, kaip tą dieną, kai tik ją nusipirkote?

Pamirškite sauso valymo valyklas

Vytautas Povilas Jurgaitis, „Samsung“ produktų ekspertas, sako, kad vienas įdomesnių neseniai Lietuvos rinkoje pasirodžiusių išradimų – drabužių priežiūros sistema „AirDresser“. Pasak jo, vartotojai galės spintą laikyti savo namuose ir, tikėtina, pamiršti sauso valymo valyklas.

„Šiandien dar didesnį dėmesį teikiame savo sveikatai, švarai aplink mus, todėl ir mūsų kompanija nuolatos ieško sprendimų, palengvinančių vartotojo kasdienybę. Nesunkiai namuose į baldus įmontuojama „AirDresser“ sistema leis sausu valymu išvalyti iš drabužių, patalynės užvalkalų, staltiesių ar minkštų žaislų įsiskverbusias dulkes, o įsigėrusius kvapus panaikins per keletą minučių“, – sako pašnekovas.

Naujame įrenginyje įdiegta speciali technologija užtikrina, kad į drabužių audinį aukštos temperatūros garai būtų įpūsti itin giliai. Tokiu būdu jie pašalina 99,9 proc. bakterijų ir virusų, 99 proc. dulkių erkių ir 99 proc. kvapą sukeliančių dujų.[1] Be to, kvapus šalinantis filtras iš drabužių pašalina nemalonius kvapus. Dėl pažangios technologijos, ši drabužių priežiūros sistema pašalina 99 proc. kvapų.[2]

Drabužiai ilgiau išlieka lyg nauji

Ko gero, ne vienas norėtume, kad kaskart iš spintos ištraukus mėgstamą drabužį, jis atrodytų kaip naujas. Pasak V. Jurgaičio, drabužių atnaujinimo sistema leis rečiau skalbti mėgstamus rūbus. Dar viena svarbi funkcija – „HeatPump“ džiovinimo technologija sumažina drabužių pažeidimus ir galimą susitraukimą, kadangi visus drabužius džiovina žemoje temperatūroje.

Turbūt rasime ne itin daug žmonių, kurie su malonumu imtųsi drabužių lyginimo. Rūbų atnaujinimo spintoje esanti raukšlių lyginimo funkcija naudoja garus ir orą, kad sušvelnintų ir išlygintų drabužių raukšles. Ši spinta gali pašalinti 100 proc. raukšlių iš vilnonių drabužių ir 80 proc. raukšlių iš viskozės.[3] Naujasis įrenginys išvalo ne tik medvilninius, sintetinius ir kitus lengvus audinius, bet ir kailinius gaminius. Su trumpiausiu valymo ciklu, atgaivinti drabužius bus galima vos per 24 minutes.

Padėti kovoti su alergijomis gali ir buitinė technika

Pagal Pasaulio sveikatos organizacijos duomenis, oro tarša yra vienas didžiausių pavojų aplinkai ir sveikatai Europos Sąjungoje. Mitas, kad sveikatai pavojingos dalelės daugiausiai tvyro tik lauke, šalia judrių gatvių ir gamyklų. Tiesa tokia, kad jų ne ką mažiau yra namuose ir kasdien nešiojamuose drabužiuose.

Nevertėtų pamiršti, kad su oru lauke į drabužius taip pat gali įsigerti ir kenksmingų bei vasarines alergijas skatinančių dalelių. Ar galima nuo to kažkaip apsisaugoti? V. Jurgaitis sako, kad šią problemą taip pat gali padėti išspręsti drabužių priežiūros sistema.
„Naudojant „Jet Air“ sistemą ir „Air Hangers“ pakabas drabužių valymo spintoje galinga oro srovė yra pučiama aukštyn ir žemyn – taip įsigėrusios dulkės pašalinamos net iš giliausių drabužių vietų“, – pasakoja pašnekovas.

[1] Pašalina: 1) Remiantis Korėjos Farmakologijos Universiteto mokslinės laboratorijos skaičiavimais, naudojant dezinfekavimo programą pašalina 99,9 proc. 4 rūšių virusų (adenovirusas, influenza, koronavirusas ir herpesvirusas) 2) naudojant dezinfekavimo programą pašalina 99,9 proc. 2 tipų bakterijų (E.coli ir S.aureus) 3) Remiantis „Intertek“ bandymais, greito ir standartinio režimo metu pašalina 99 proc. kvapus sukeliančių dujų (izovalerinė rūgštis, 4-etenilo piridinas, valeraldehidas ir tetrachloroetilenas). Atskiri rezultatai gali būti pagal faktinę naudojimo situaciją. Remiantis „Intertek“ bandymais, naudojant dezinfekavimo programą pašalina 99 proc. dulkių erkių.
[2] Remiantis „Intertek“ bandymais naudojant greitą ir standartinį režimą: izovalerinė rūgštis, 4-etenilo piridinas, valeraldehidas ir tetrachloroetilenas Bandymas remiantis KS K0891 standartu. Atskiri rezultatai gali būti pagal faktinę naudojimo situaciją.
[3] Remiantis nepriklausomais „Intertek“ bandymais naudojant įprastą programą, pagal KS K 0552(2017)/KS K 0891(2014) ir ISO 9867(2009). Po „AirDresser“ naudojimo vilnos audinio raukšlių lyginimo efektyvumas buvo 100 proc., o viskozės audinio raukšlių lyginimo efektyvumas buvo 80 proc.

Daugiau: patalynė