Dingusių vaikų paieškos sistema „Amber Alerts“ nuo šiol veiks ir „Instagram“

2018 m. kompanijos „Meta“ Lietuvoje pristatyta dingusių vaikų paieškos sistema „Amber Alerts“, veikusi socialiniame tinkle „Facebook“, jau netrukus bus pasiekiama ir „Instagram“. Naujovė artimiausiomis savaitėmis pasieks 25 šalis, įskaitant Lietuvą. Tikimasi, kad išplėtus sistemą į dar vieną socialinį tinklą, pranešimai apie dingusius vaikus pasieks dar daugiau žmonių.

„Amber Alerts“ leidžia teisėsaugos institucijoms išsiųsti pranešimą apie be žinios dingusį vaiką, įtraukiant visą reikalingą informaciją, pavyzdžiui, dingusiojo nuotrauką, apibūdinimą, vietą, kur jis paskutinį kartą buvo matytas ir pan. Ši informacija pasiekia socialinio tinklo vartotojus, nutolusius iki 200 km spinduliu nuo vietos, kurioje paskutinį kartą dingusysis buvo pastebėtas. Sistema taip pat suteikia galimybę dalintis pranešimu apie dingusį vaiką su kitais.

„Amber Alerts“ pirmąkart pasaulyje buvo paleista 2015 m. socialiniame tinkle „Facebook“ ir nuo to laiko prisidėjo sėkmingai surandant šimtus dingusių vaikų visame pasaulyje.

Lietuvoje sistema pradėjo veikti 2018 m., kompanijai „Meta“ bendradarbiaujant su Dingusių žmonių šeimų paramos centru, Lietuvos Respublikos Prezidente, JAV ambasada Lietuvoje, LR vidaus reikalų ministerija ir Lietuvos policijos departamentu.

„Amber Alerts“ sistema „Instagram“ tinkle pradedama diegti šiandien ir per kelias ateinančias savaites bus visiškai prieinama 25 šalyse, įskaitant Lietuvą.

Daugiau informacijos apie sistemą ir jos veikimą galite rasti „Instagram“ tinklaraštyje.

Pranešimą paskelbė: Monika Tamulaitytė, UAB „Fabula ir partneriai”