Didžiausias „iOS“ atnaujinimas istorijoje ir naujas „MacBook Air“: viskas, ką „Apple“ pristatė „WWDC“ renginyje

„WWDC“ konferencija, kasmet suburianti viso pasaulio „Apple“ programinės įrangos kūrėjus, galbūt nėra daugiausiai dėmesio sulaukiantis renginys technologijų gigantės kalendoriuje, tačiau jo metu anonsuojamos naujienos vienaip ar kitaip paliečia kone kiekvieną „Apple“ įrenginių savininką. Visgi pirmadienį vykęs pristatymas buvo kaip niekada turtingas naujienų ne tik iš programinės įrangos, bet ir iš techninės pusės – „Apple“ atnaujino savo populiariausią kompiuterį.

„Jei praėjusių metų konferencijoje Kupertino milžinė pašykštėjo naujienų, apsiribodama nuotolinio darbo ir bendravimo patobulinimais savo operacinėse sistemose, tai šiemet ji už viską atsigriebė su kaupu. „iPhone“ skirtą „iOS 16“ atnaujinimą, pasižymintį ryškiais dizaino pokyčiais ir ilgai lauktomis funkcijomis, bendrovė vadina didžiausiu per visą istoriją, o naujoji „iPadOS 16“ leis „Apple“ planšetėms atsidurti per centimetrą nuo stalinio kompiuterio. Tuo metu savotiška renginio kulminacija tapo naujojo „MacBook Air“ ir jame montuojamo dar galingesnio „M2“ lusto pristatymas“, – pasakoja „Telia“ išmaniųjų įrenginių pardavimų vadovas Simonas Tilindis.

Dar labiau jūsų skonį atitinkantis „iPhone“

Pasak S. Tilindžio, didžiausia naujosios „iOS 16“ operacinės sistemos naujiena tapo neatpažįstamai pasikeitęs užrakinimo ekranas. Nors tai neskamba kaip pati svarbiausia vartotojo sąsajos vieta, į ją kiekvieną dieną pasižiūrime dešimtis ar net šimtus kartų, tad jos dizainas ir funkcionalumas aktualus kiekvienam „iPhone“ savininkui.

„iOS 16“ suteiks galimybę vartotojui pačiam pasirinkti datos ir laikrodžio šriftą, spalvas, pritaikyti naujus judančius fonus ar nuotraukų rinkinį bei jų išvaizdą keisti specialiais filtrais. Taip pat užrakinimo ekrane bus galima įkurdinti naujus valdiklius, o pranešimai nuo šiol bus atvaizduojami apatinėje dalyje. Be to, naujas „Live Activities“ pranešimų tipas leis užrakinimo ekrane realiu laiku matyti sporto rungtynių rezultatą, maisto pristatymo į namus laiką ir kitą panašią informaciją“, – aiškina ekspertas.

Kita svarbi naujovė – galimybė jau po išsiuntimo redaguoti „iMessage“ žinutės tekstą ar net ją ištrinti, taip išvengiant gėdos dėl netyčia padarytos rašybos klaidos ar ne tam adresatui išsiųsto pranešimo. Taip pat neturint laiko tinkamai perskaityti susirašinėjimo su kitu žmogumi, „iMessage“ suteiks galimybę pokalbį pažymėti kaip neskaitytą ir prie jo sugrįžti vėliau. Galiausiai tam, kad žinutes ir kitą tekstą telefonu būtų siųsti patogiau, „Apple“ pasiūlė galimybę žodžius vienu metu rinkti klaviatūra ir diktuoti, o dirbtiniam intelektui – atpažinti jaustukus ir sudėti skyrybos ženklus.

„Telia“ išmaniųjų įrenginių pardavimo vadovas akcentuoja ir smarkiai patobulintą „CarPlay“ automobilinę sąsają. „iOS 16“ leis jai veikti visuose su ja suderinamų naujų automobilių ekranuose, įskaitant skaitmeninį vairuotojo skydelį, todėl nepalikus „CarPlay“ aplinkos bus galima keisti salono temperatūrą, perjungti radijo stotį ar net pakeisti spidometro dizainą. Iš mažesnių naujienų galima paminėti galimybę už naudojant „Apple Pay“ įsigytus pirkinius mokėti dalimis, teksto atpažinimą ne tik iš nuotraukų, bet ir vaizdo įrašų, bei dar griežčiau reguliuojamas „Focus“ aplinkas.

Tiesa, „iOS 16“ veiks tik „iPhone 8“ ir naujesniuose modeliuose. „Apple“ šiemet nutraukė palaikymą „iPhone 6S“, „iPhone 7“ ir pirmos kartos „iPhone SE“.

Ilgai lauktas „MacBook Air“ atnaujinimas

Nepaisant to, kad 2020 metais kompanija „MacBook Air“ įdiegė revoliucinį savos gamybos „M1“ lustą, jo kiti komponentai ir dizainas išliko nepakitę nuo 2018 metų. Nenuostabu, kad praėjus beveik ketveriems metams „Apple“ nusprendė šį geriausiai pasaulyje parduodamu kompiuteriu tituluojamą modelį atnaujinti iš pagrindų.

„Bendrovė nusprendė atsisakyti legendinės pleišto formos, todėl 11 mm siekiantis storis išliko vienodas visose korpuso dalyse. Kartu su šiek tiek suapvalintomis briaunomis, greta pažįstamų „Space Gray“ ir „Silver“ spalvų, bendrovė pristatė du naujus korpuso atspalvius – tamsiai mėlyną „Midnight“ ir švelniai auksinę „Starlight“. Verta paminėti ir šiek tiek didesnę ekrano įstrižainę, plonesnius jo rėmelius, didesnį ryškumą, erdvinį garsą atkuriančius garsiakalbius bei magnetinę „MagSafe“ įkrovimo jungtį“, – naujoves vardina pašnekovas.

Tačiau, S. Tilindžio nuomone, didžiausias „MacBook Air“ patobulinimas slypi jo viduje – kartu su juo debiutavęs „M2“ lustas. Naujoji mikroschema artimiausius konkurentus iš „Windows“ ekosistemos sparta lenkia net du kartus, sunaudodama tiek pat energijos ir taip demonstruodama kol kas niekam neprilygstančią „Apple“ pažangą procesorių kūrimo srityje. Tiesa, ekspertas pastebi, jog nepaisant palaikomo didesnio operatyviosios atminties kiekio bei kitų patobulinimų, paprasti vartotojai itin pastebimo spartos šuolio, lyginant su ankstesniu „M1“, greičiausiai nepajus – skaičiavimo pajėgumas išaugo tik maždaug penktadaliu.

Naujoji „macOS Ventura“ ir kompiuteriu tapęs „iPad“

Anot eksperto, priešingai nei „iOS 16“ atveju, naujoji „Apple“ kompiuteriams skirta „macOS Ventura“ operacinė sistema apsiribojo nedideliais kosmetiniais patobulinimais. Ryškiausias jų – „Stage Manager“ funkcija, leidžianti ekrano šone matyti sumažintus šiuo metu atidarytus langus ir jų grupes, kas smarkiai palengvina darbą su daug užduočių vienu metu. Prie to prisideda ir naujo dizaino „Spotlight“ paieška, atvaizduodama ieškomus failus jų net neatvėrus.

Tuo metu dirbantieji nuotoliniu būdu turėtų įvertinti „macOS Ventura“ suteikiamą galimybę vietoje kompiuteryje integruotos kameros naudoti kur kas geresne kokybe pasižymintį „iPhone“. Išmani programinė įranga skirtingus jo objektyvus gali panaudoti skirtingam filmavimo kampui – pagrindinė kamera gali pašnekovams rodyti veidą, o itin plataus kampo – kas dedasi ant jo stalo. Taip pat „FaceTime“ vaizdo skambučiai buvo papildyti funkcija, leidžiančia sklandžiai pokalbį perjungti į kitą įrenginį. Taip pasiekę namus, „iPhone“ pradėtą „FaceTime“ skambutį galite patogiai įsitaisyti prie stalo ir vieno mygtuko paspaudimu tęsti savo „Mac“ ar „iPad“.

Atnaujinimai neaplenkė ir „iPad“ skirtos „iPadOS 16“. Nors, kaip galima spėti iš pavadinimo, ji gavo daugumą tų pačių naujų funkcijų, kaip ir „iPhone“ skirta „iOS 16“, „Apple“ šįkart sureagavo į vartotojų priekaištus, kad kompanijos planšetiniai kompiuteriai tėra didesni „iPhone“. Kupertino milžinė „M1“ lustą turintiems „iPad“ suteikė reguliuojamo dydžio aplikacijų langus, iš „macOS Ventura“ perkeltą „Stage Manager“ funkciją, o svarbiausia – „iPad“ skirtų aplikacijų funkcionalumą suvienodino su „Mac“ analogų. Visa tai „iPad“ leis savo produktyvumo galimybėmis atsidurti tik per centimetrą nuo įprastų stalinių kompiuterių.

Pristačiusi kompiuteriams, telefonams ir planšetėms skirtais operacinių sistemų atnaujinimus, „Apple“ nepamiršo ir savo laikrodžių. „watchOS 9“ siūlo keturis naujus ciferblatus, naujų bėgimo treniruotės sekimo duomenų atvaizdavimą, miego fazių registravimą, prieširdžių virpėjimo atvejų istorijos rinkimą bei priminimus apie laiką išgerti tam tikrus vaistus.

„Deja, bet naujųjų „iOS 16“, „iPadOS 16“, „macOS Ventura“ ir „watchOS 9“ teks šiek tiek palaukti. Kol kas bandomosios jų versijos prieinamos tik programuotojams, o vartotojai savo įrenginiuose jas įsidiegti galės tik rudenį – po to, kai debiutuos atitinkami naujos kartos „Apple“ produktai. Laimė, naujasis „MacBook Air“ parduotuvių lentynas turėtų pasiekti šiek tiek greičiau – bendrovė pažadėjo, jog tam tikrose rinkose prekyboje jis pasirodys jau liepą“, – sako „Telia“ atstovas S. Tilindis.

Pranešimą paskelbė: Beatričė Mikšytė, UAB „INK agency“