Baltijos šalių tyrimas: 58 proc. lietuvių klausosi muzikos siurbdami kambarius

Turbūt daugelis prisimena laikus, kai iš dulkių siurblio garso suprasdavome, kad kaimynai tvarkosi namus. Per pastarąjį dešimtmetį buitiniams prietaisams gerokai patobulėjus, siurbiant namus galima ne tik nesukelti nepatogumų kaimynams ar namiškiams, bet ir klausytis muzikos. Tai kartais daro net 58 proc. lietuvių, rodo „Samsung“ užsakymu atliktas reprezentatyvus Baltijos šalių gyventojų tyrimas.

„Tyliu veikimu šiandien pasižymi pažangūs dulkių siurbliai, siurbliai-robotai ir vis populiaresnėmis tampančios belaidės elektrinės šluotos. Nors daugelis jų turi galingus variklius, tačiau veikia itin tyliai. Pastebime, kad belaidžių elektrinių šluotų populiarumas auga ir dėl to, kad jos primena visiems puikiai pažįstamą šluotą ir padeda namus sutvarkyti be vargo ir didelių pastangų“, – sako „Samsung Electronics Baltics“ buitinės technikos ekspertas Vytautas Povilas Jurgaitis.

Net 77 proc. lietuvių, išbandžiusių belaidę elektrinę šluotą, tvirtina, kad tai yra patogiausias prietaisas tvarkai namuose palaikyti, atskleidžia tyrimo duomenys. Perpus mažiau (38 proc.) jų pasisakė, kad buities darbus labiau palengvina dulkių siurblys-robotas.

Sparčiai skinasi kelią Lietuvoje

Dar neseniai su įtarumu vertintus siurblius-robotus mūsų šalyje jau naudoja trečdalis, o belaides elektrines šluotas – penktadalis namų ūkių.

Pastarosios itin vertinamos dėl savo praktiškumo. Jos aukštesnės nei įprastos šluotos, o vietoj siurblio žarnos naudojamas šepetys, todėl tvarkantis, žmonėms tenka mažiau lankstytis. Kartu belaidės elektrinės šluotos yra kompaktiškos ir lengvesnės nei įprasti dulkių siurbliai. Todėl netyčia kažką išbėrus ant žemės, pastebėjus dulkių sankaupas ar grįžtant iš lauko prinešus purvo, patogu ją pasiimti, greitai išplauti ir tęsti kasdienius darbus. Nereikia ieškoti nei šluotos, nei dulkių semtuvėlio.

Belaidės elektrinės šluotos ne tik neužima daug vietos, bet ir yra stilingas namų aksesuaras, todėl jų, priešingai nei griozdiškų dulkių siurblių, nereikia slėpti spintoje ar sandėliuke. Palikus šluotą kambaryje, vėliau patogu ją pasiimti vos prireikus, todėl 44 proc. lietuvių, turinčių belaidę elektrinę šluotą, namus tvarko keliskart per savaitę, o 39 proc. – kasdien.

Populiarumo augimas nestos

Įsisiūbavęs belaidžių elektrinių šluotų populiarumas, tikėtina, nestos ir ateityje. Daugiau nei trečdalis (39 proc.) tyrime dalyvavusių lietuvių planuoja ją įsigyti ateityje. 36 proc. ketina pirkti dulkių siurblį-robotą.

P. Jurgaitis priduria, kad, kaip ir buvo galima tikėtis, belaidės elektrinės šluotos nėra tik trumpalaikė mada. Įvertinę jų naudą ir praktiškumą daugelis nebeįsivaizduoja geresnio pagalbininko buityje. Be to, belaidės elektrinės šluotos tampa vis išmanesnės, todėl ateityje sulauksime dar daugiau naujų jų funkcijų ir pažangių galimybių.

Pasirinkimą lemiantys parametrai: nuo siurbimo galios iki lengvos priežiūros

Renkantis dulkių siurblį apklausoje dalyvavusiems lietuviams vienas svarbiausių parametrų yra pažangi oro filtravimo sistema. Ji užtikrina, kad susiurbtos dulkės ir kiti nešvarumai negrįžtų atgal į orą. Belaidėse elektrinėse šluotose dažnai naudojama kelių sluoksnių filtrų sistema, kuri sulaiko ne tik dideles, bet ir mikrodulkes, o tai ypač aktualu jei namuose yra alergiškų asmenų ar gyvūnų.

Didelei daliai respondentų svarbus ir dulkių siurblio pajėgumas. Jis itin reikšmingas ieškant siurblio ne tik kietų grindų, bet ir kiliminės dangos valymui. Taip pat turintiems namuose augintinių. Tam tikslui pažangiausios belaidės elektrinės šluotos gaminamos su nailono ir gumos šeriais, kurie pagerina kilimų valymą.

Dulkių siurblio mobilumas ir patogus nešvarumų talpos išvalymas – kiti svarbūs prietaiso parametrai lietuviams. Net ir pažangiausios belaidės elektrinės šluotos nešvarumų talpą iškratyti būtina, tačiau didelė dalis jų turi lengvai ištuštinamas ir plaunamas šiukšliadėžes, todėl prietaisą galima be didelių pastangų išlaikyti švarų. Nepamiršti apie nešvarumų iškratymą leidžia „Samsung Bespoke Jet“ modelis, kuris atėjus laikui ekrane parodo priminimą, kad reikia sutvarkyti rezervuarą.

Kalbant apie belaidžių elektrinių šluotų parametrus, svarbu paminėti ir įkraunamą bateriją bei įkrovimo stotelę, kuri naujausiame Samsung modelyje kartu yra ir dulkių šalinimo stotelė. Pastačius į ją šluotą, baterija ims krautis, o šiukšliadėžė bus ištuštinta automatiškai, taip užtikrinant, kad prietaisas bus visiškai paruoštas kitam naudojimui.

Pranešimą paskelbė: Eglė Girdauskaitė, UAB „coagency”